Bullmastiff  Köpek Irkı Özellikleri

Bullmastiff köpek ırkı sağlam ve korkusuz bir aile koruyucusu köpekdir. Yabancılara karşı dururken sevdiklerine karşı yumuşak bir huya sahiptir.

İngiltere’nin büyük mülklerinde avcılar tarafından geliştirilen köpekler, arazinin koruyucusu olarak hizmet verdiler cesur, kendinden emin, güçlü,hızlı bir şekilde yetiştirildiler.

Bullmastiff Fiziksel Yapısı

Büyük ve güçlü bir şekilde inşa edilmiş olan bu ırk, saldırganlara veya davetsiz misafirlere karşı caydırıcı bir görünüme sahiptir. Gerektiğinde kararlı bir koruyucu ve zamanın geri kalanında sevgi dolu bir aile arkadaşıdır.

İyi eğitimli ve iyi sosyalleştiğinde,  genel olarak köpeklere karşı güvenilirdir.Temiz bir cinsdir kısa tüyleri olup kolay taranabilir.

Büyüklüğüne rağmen,  çok yüksek enerjili bir köpek değildir. Günde kısa yürüyüşler veya oyun zamanları onun ihtiyaçlarını karşılayacaktır.. Günlük gezilerini aldığı sürece, bir apartman dairesinde rahatça yaşayabilecek kadar tatlıdır.

Bullmastiff Yavru Köpek

Tabii ki, bir köpek yavrusu yetişkin bir köpeğe göre daha fazla enerjiye sahip olacak, ancak iki yaşında olduğu zaman sakinleşmelidir. Cins çeviklik, konformasyon, itaat ve takip gibi köpek sporlarında mükemmel olabilir. Bullmastiff’ler, sakin doğaları ve komik ifadeleri sayesinde süper terapi köpekleridir.Eğitim söz konusu olduğunda, bağımsız bir düşünür. Onu erken yaşta sertlik, adalet ve tutarlılık ile yönlendirin ve o sizi böylelikle sahiplenecektir.

Erken sosyalleşme – farklı insanlara, yerlere, manzaralara, seslere ve deneyimlere maruz kalması bu ırk içinde önemlidir.

Onların çitle çevrili bir bahçede ya da kulübede koşarak vakit geçirmeleri iyi bir şeydir, ancak öncelikle bu köpekler evde yaşamalıdır.

Bullmastiff’ler çocuklarla çok iyi çalışır ve onlarla inanılmaz bir sabır gösterirler. Bununla birlikte, onların büyüklüğü, yeni yürümeye başlayan çocuklar için riskli olabilir. Bullmastiff’in bebek bakıcısı olması da istemiyor. Küçük çocuklarla birlikte hiç kimse gözetimsiz bırakılmamalıdır.

Bullmastiffler 130 kilo ağırlığa ulaşabilir ve çoğu kaslarıdır. Bir Bullmastiff ile yaşamak, iyi eğitimli ve sosyalleştirilmiş bir köpeğinizin olmasını sağlama sorumluluğunu getirir. Bu durumda, en iyi arkadaşın olan sevgili, sadık ve cesur, kucaklanabilen bir pabucu olan harika bir köpeğe sahip olursunuz.

Bullmastiff Aktivite İhtiyacı

Bullmastiff’ler çok fazla egzersize ihtiyaç duymazlar ve her gün birkaç kısa yürüyüşten memnun olurlar.

Yalnız olmakla ilgili aşırı endişe duymuyorlar, ancak yavru köpekler eve gelebilecek birisine lazımlıklarını bırakacak birine ihtiyaç duyacaklar. Tüyleri az dökülür ve sadece minimal bakım gerektirir. Bu ırk uygun şekilde sosyalleştirilmedikleri takdirde diğer hayvanlara karşı saldırgan olabilirler. Bullmastiffler kendi insanlarıyla iç mekanda yaşamalıdır.Bullmastiffler, sıcak bitkinlik ve sıcak çarpmasına eğilimlidirler ve sıcak veya nemli havalarda içeride tutulmalıdırlar.

Bullmastiff’ler yaşamları boyunca devam eden erken eğitime ihtiyaç duyarlar. Eğitim ve sosyalleşme, istenmeyen saldırganlık ve istekliliğin önlenmesine yardımcı olur.

Büyük ve sevgi dolu Bullmastiff’ler kanepenizde, ayaklarınızda ve kucağınızda sizinle vakit geçirmekten keyif alır. Çok fazla yer kaplıyorlar ama karşılığında size çok sevgi veriyorlar.

Bullmastiffler bekçi köpekleri olabilir ve ihtiyaç olduğunda evlerini ve ailesini hayatları ile koruyacaklardır. Onların büyüklüğü ve güveni, davetsiz misafirlere caydırıcıdır. Çocuklarla iyidir, ancak kazayla bebekleri kazara atabilir ya da adım atabilirler. Bullmastiflerin yüksek bir ağrı eşiği vardır, bu yüzden köpeğin zarar görüp görmediğini belirlemek zor olabilir.

Bir Bullmastiff erkek 63,5 ila 68,58 inç yüksekliğinde ve 49 ila 58 kilo ağırlığındadır

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir