Cockapoo Köpek Irkı Özellikleri

Cockapoo köpek ırkı 1960’lara dayanan “tasarımcı köpekler”in ilkidir. Tamamen insan odaklıdır. İnsanları çok sever. Sahibine asla kendini yalnız hissetmeyecek kadar şefkat gösterir.

Özellikleri

Cockapoo köpek ırkı son derece enerjik ve arkadaş canlısıdır.  Her zaman insanlarla iletişim halinde hayatını sürer. Heyecanlı aynı zamanda da zeki bir köpektir. Cockapoo köpek ırkı sahibine o kadar bağlıdır ki bazıları yalnız bırakıldığı zaman aşırı derecede endişelenebilir.

Cockapoo köpek ırkı herkesi sever ve kabul eder yaşlıları,çocukları evcil hayvanları hepsiyle iyi anlaşır.Bu köpekler her zaman çok meraklıdır, Her şeyi ağzına alıp test etmek anlamak ister. Ayrıca çok coşkulu bir ırktır.Bu köpeği besleyen kişi, sorunlarından ve düşüncelerinden bu evcil hayvan sayesinde kurtulabilir.

Cockapoo köpek ırkı gerçekten dikkat ve sevgiye ihtiyaç duyar. Ve ev sahibi evcil hayvanına önem veriyorsa mutlaka sınırsız sevgiyle ve bağlılıkla cevap verir.

Bu tarz evcil hayvan her zaman sahibini memnun etmeye çalışacaktır, eğitim ve öğretim süreci her iki taraf için de kolay olacaktır. Ancak böyle bir arkadaş edinmeye karar verildiği zaman, bu ırkın çok aktif ve enerjik olduğunu unutmamak gerekir.  Oyun ve eğlence olmadan yapamazlar, bu yüzden onlar için en ideal seçenek, çocukların bulunduğu bir ev olur.

Tüylerinin düz veya kıvırcık olup olmamasına bakmadan, 3-4 günde bir taranması gerekir.

Genel olarak da her 10-12 ayda bir profesyonel bakım önerilir ve gerekirse daha sıklıkla olabilir..

Bakımı

Köpeği temiz ve düzenli tutmak için her 4 haftada bir yıkanması tavsiye edilir.Tüy sağlığı açısından kaliteli Köpek Şampuan ve Parfümler kullanılması uygun olacaktır.Bu ırkın tavsiye edilen yıkama biçimi yani her 4 haftada biri aşmamak gerekir. Çünkü fazla sık yıkanan köpeğin , tüyleri solar ve cilt doğal yağını kaybeder.

Evcil hayvanların kulakları yumuşak nemli bir peçete ile mutlaka temizlenmelidir.Kulak bakımı sağlıkları açısından çok önemlidir.Gözleri düzenli olarak kontrol edilmeli iki ü haftada bir Köpek Göz Bakımı yapılmalıdır.

Bu ırk Ortalama olarak, 13-15 yaşına kadar yaşamaktadır.

Beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Örneğin yemek zaman aralığı. Hergün aynı zamanlarda yemek vermek beslenmesi ve sağlıklı büyümesi açısından önem arzeder. Ayrıca sadece evdeki yiyecekler ile köpeği beslememeliyiz.Köpeğimiz için her zaman kaliteli bilindik köpek mamaları kullanmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.