Bedlington Teriyer(Terrier) Köpek Irkı Özellikleri

Bedlington Teriyer(Terrier) Köpek Irkı Özellikleri

Bedlington Teriyer(Terrier) Köpek Irkı Özellikleri

Özellikleri

Bedlington Teriyer(Terrier) Köpek Irkı Özellikleri Nelerdir.Bedlington Teriyer(Terrier) Köpek Irkı Özellikleri Nelerdir.Görünüş olarak ufak bir koyuna benzemektedir. Büyük Britanya kökenli bir köpek ırkıdır, adını İngiltere’nin kuzey doğusunda bulunan Northumberland’daki bedlington şehrinden almıştır. Oldukça akıllı bir köpek ırkıdır, sahibi ile iletişimi oldukça yüksektir. Aile içerisinde besleyebileceğiniz bir köpek ırkıdır. Ortalama 11 ile 14 yıl arasında yaşamaktadırlar. Kgları 7 ile 11 kg arasındadır, boyları maksimum 45 cm’e kadar çıkmaktadır.

Bedlington Teriyer(Terrier) Köpek Irkı Özellikleri Nelerdir.Bedlington teriyeri küçük ırk köpek olarak geçmektedir. Tüylerinin haftalık köpek tarak ve fırçaları ile taranması gerekmektedir.

Özellikleri

Bir Bedlington’ı mutlu ve sağlıklı tutmak için egzersiz yapmak önemlidir, ancak orta derecede enerji seviyesi ve aktivite ihtiyacı var . Aktivite seviyesini seninkilerle eşleştirecek ve hoş bir yürüyüş ya da güçlü bir getirme oyunundan memnun olacak. Seninle jogging yapabilir ya da yürüyüşe çıkabilir. Bu alanda nadiren kullanılmasına rağmen avlanma yetenekleri işaret etmeyi, kurtarmayı, izlemeyi ve elbette den hayvanlardan sonra toprağa atmayı içerir. Onunla ne yaparsan yap, sonradan kanepe patates olmaktan mutlu.

Çocuklarla birlikte büyüdüğü zaman, Bedlington enerjik bir oyun arkadaşı olabilir. Her ikisinin de yaralanmasını önlemek için herhangi bir köpekle etkileşime girerken aşırı küçük çocukların bir yetişkin tarafından denetlendiğinden emin olun. Bedlington belirli bir miktar kaba işleme tolere ederse de, işler zorlaştığında sınırlar koyar ve bir çocuğun cildinin başka bir köpeğinki kadar sert olmadığını anlamaz.

Bedlingtonlar, özellikle onlarla birlikte yetiştirilirlerse, diğer köpeklerle iyi geçinir. Çoğu ülke gibi, bir kavga başlatmayabilirler, ancak birinden geri adım atmazlar. Bedlington, kabarık ve tatlı görünebilir, ancak o bir itici değildir ve başka bir köpeğin kendisine hükmetme girişimini kolayca kabul etmez. Bedlinglerin uyandırılması durumunda şiddetli savaşçılar olabilir, bu nedenle onları yeni köpek arkadaşlarıyla, özellikle aynı cinsiyetteki diğer yetişkinlerle tanıştırırken dikkatli olun. Özellikle Bedlingtonlar, büyük hasar verilene kadar bir mücadelede devam edecektir.

Asil hayranlarından biri, mülkiyeti Northumberland ilçesindeki Bedlington’da bulunan Lord Rothbury’di. Bir süredir Rothbury toprakları olarak biliniyorlardı, ama sonunda Bedlington adı sıkışıp kaldı. Aslında Bedlington Terrier olarak adlandırılan ilk köpek, 1825’te, Bedlington’lı Joseph Ainsley’in sahip olduğu Ainsley Piper’dı. Piper, henüz 8 aylıkken ilk porsuğuna karşı çıktı ve hala diğer köpeklere yaşlı, dişsiz ve neredeyse kör olduğu zaman nasıl yapıldığını gösteriyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.