Belçika Çoban Köpeği (Belgian Malinois) Köpek Irkı Özellikleri

Belçika Çoban Köpeği

Belçika Çoban Köpeği

Belçika Çoban Köpeği (Belgian Malinois) Köpek Irkı Özellikleri

Belçika çoban köpeği avrupada groenendael ismiyle bilinmektedir. Siyah bir kürke sahiptir, oldukça zarif ve güzel görülmektedir. Atletik bir fiziğe sahiplendir, oldukça hızlı bir köpek ırkıdır. Koruma köpeği olarak rahatlıkla görev yapabilecek yeteneklere sahiptir. Oldukça itaatar’dır ve eğitilmeye inanılmaz yatkın ve zekidir. Günlük düzenli olarak gezmesi ve hareket etmesi gerekmektedir. Belçika çoban köpeği sahiplenmeden önce onunla sıkça hareket edebilecek veya ona ait geniş bir alan içerisinde bakmanızı öneriyoruz.  Oyun oynamayı çok severler, onları bıraktığınızda kendi kendine bile oyun oynayabilirler. Çok sevecen ve sadıklardır. Diğer köpek ırkları ile iyi geçinirler.

Ortalama 12 ile 15 yıl arasında yaşamaktadırlar. Erkekleri 60 cm ile 65 cm arasında boyları vardır, dişilerin ise 55 cm ile 60 cm arasındadır. Erkek belçika kurtlarının kgsu 30 ile 35 kg arasındadır, dişilerin ise 26 ile 32 kg arasındadır. Büyük ırk köpek türü olarak geçmektedir.

Eğer belçika çoban köpeğini besleyecekseniz geniş bir alanınızın olması gerekmektedir, evde bakmanız çok mümkün olmayan bir türdür, eğer evde bakmak istiyorsanızda günlük olarak onunla sık sık yürüyüşe çıkarmanız ve hareket etmesini sağlamanız gerekmektedir.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.