Border Terrier Köpek Irkı Özellikleri

Border Terrier

Av Köpeği

Köpek Irkı Özellikleri

Avlanmaya merakı olan bu ırk yüksek enerjiye sahiptir. Bu enerjisi onu toprağı kazmaya yönledirebilir.

Border Terrier, uyanık bakışları olan küçük bir köpektir, avlanmak ve kazmak için güçlü bir iç güdüsü vardır. Akıllı, sadık, korkusuz, sevgi dolu,kararlıdır.

Sınır Teriyerleri çok sıkı oynayan ve daha sert olan harika köpeklerdir. Bu ırklar bol miktarda egzersiz yaptırabilecek ailelerde mutlu olurlar.Bu köpekle dışarıda bol zaman geçirerek köpeğinizin mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Sınır Teriyerleri güvende tutmak için güvenli bir şekilde çitle çevrili bir bahçe gerekir. Gözetim eksikliği ve yalnız başına kaldıklarında , araştırmaya gitmek için çitler altında ya da üstünden tırmanmaya başlayabilirler.Çitlerdeki deliklerden, açık kapılardan veya bulabilecekleri başka yollardan kaçabilirler.

Av peşinde koşmak onun kişiliğinin bir parçasıdır. Bir arabanın önünde, bir kedi ya da tavşan peşinde koşar. Bir sınır teriyeri, kazadan ölme olasılığı yaşlılıktan ölme olasılığından daha yüksektir, bu yüzden onu kendisinden korumak için hazırlıklı olmak lazım.

Arkadaşlık ve etkinlik ihtiyaçları karşılandığında,  genellikle çocuklardan yabancılara herkesle iyi geçinen mutlu köpeklerdir.

Border Terrier Eğitime bağımsız bir ruhla yaklaşır. İyi bir iş için onu övünüyorsanız, hızlı bir şekilde öğretebileceğiniz her şeyi öğrenir.

Sınır Teriyerleri aile köpekleridir ve insanlarla iç içe yaşamalı, arka bahçeye bağlı olmamalıdır

Günlük olarak en az yarım saatlik egzersizin tadını çıkaracaklar; örneğin, çitle çevrili bir alanda yürüyüş yapmak, oyun oynamak onları mutlu eder. Yeterli egzersiz yaptırılmaz ise Sınır Teriyerleri kilo almaya eğilimli olabilirler

Bu ırk  memnun etmeye ve akıllı olmaya isteklidir. Ev kurallarını ve temizlik gibi diğer önemli köpek görgü kurallarını, tasma ile yürümeyi ve insanları kibarca selamlamayı öğrenebilirler. (yine de zıplama alışkanlıklarından asla vazgeçmeyebilirler).

 

Daha ileri eğitim söz konusu olduğunda, gerçek zorluklar başlar. Sınır Teriyerleri bağımsız olmak için geliştirildi. Bu özellik hala ırkta güçlüdür ve bir komut verildiği zaman dinlemelerine rağmen, kendilerine ne zaman uymaları gerektiğine kendisi karar verirler.

Border Terrier Yükseklik 25 cm ile 28 cm arası.Ömrü  12 yıl ile 15 yıldır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.