En Popüler 10 Köpek Irkı ve Özellikleri

En Popüler 10 Köpek Irkı ve Özellikleri

Köpek severler için hazırladığımız bu listede en popüler köpek ırklarının listesi var. Bu 10 köpek ırkının en popüler olmasının ve çok beslenmesinin çok fazla nedenleri var.

Amerikada, amerika köpek kulübü her yıl hangi köpeğin daha çok sevildiğine dahil bir anket düzenliyor. Yapılan ankette en popüler olan 10 köpeğin listesini çıkarıyor. Sizin için derlediğimiz 10 popüler köpek ırkına gelin beraber göz atalım.

Labrador Retriever

Labrador Retriever

1) Labrador Retriever

Bu nazik köpüş, en çok sevilen köpek ırklarının başında gelir. Her duruma ayak uydurabilen aile, genç, yaşlı, çocuk çok iyi geçinebilen bir köpek ırkıdır. Dost canlısı ve sevecendir. Sevdiği kişiye sadık olma özelliği bulunmaktadır. En fazla 60 cm’e kadar ulaşabilmektedirler, kilo olarak ise 35 kg ya çıkmaktadırlar. 3 tane rengi bulunmaktadır, çikolata, siyah ve sarı renktedirler. Ortalama yaşama süreleri 10 ile 14 yıl arasındadır.

German shepherd (alman çoban köpeği)

German shepherd (alman çoban köpeği)

2) German Shepherd Dog (Alman Çoban Köpeği)

German shepherd köpek ırkının zekası gerçekten ileri seviyededir. Alman çoban köpeği‘nin en büyük özellikleri sadakat, cesaret ve istihbarat’tır. Dünya’da olduğu gibi ülkemizdede arama ve kurtarma konusunda polis ve ordumuza büyük yardımları bulunmaktadır. Boyları en fazla 65 cm’e kadar çıkmaktadır, kiloları minimum dişi’de 22 erkekte ise 40 kg’dur. Ortalama yaşam süreleri 10 ile 13 yıl arasında değişmektedir.

 

3) Golden Retriever

Listenin 3. sırasında hırsızlarla ev soyacak kadar dost canlısı olan goldenimiza geldi. Fazlasıyla dost canlısı çocuklar ve aileler tarafından rahatlıkla bakilabilecek bir ırktır. Oyun oynamayı fazlasıyla sever, sahibinden sevgi ve ilgi bekler. Su’yu fazlasıyla sevmektedirler, bazı avcılar bu sevgisi nedeni ile golden ırkını av’da tercih ederler. Yaklaşık 10 ile 12 yıl arası yaşamaktadırlar. En fazla boyu 60 cm’e kadar çıkmaktadır, kilosu ise 34 kg olmaktadır.

ingiliz bulldog (English Bulldog)

ingiliz bulldog (English Bulldog)

4) İngiliz Buldog (English Bulldog)

İngiliz bulldog, korkutucu görüntüsünün tam tersine çok sevecen bir yapısı bulunmaktadır, sabırlı köpeklerden biridir. Yatmaktan çok hoşlanır kanepenizi işgal edebilir veya kendine rahat bir yer bulur, bunlar dışında başka hiç bir şeyden hoşlanmaz. Aktif bir köpek değildir, bu yüzden dairede yaşayan veya yaşlılar için ideal bir seçimdir.

Beagle

Beagle

5) Beagle

Muhteşem hareketli bu küçük adam, açık havada gezmeyi çok sever. Ailesine sadakati ve onları koruma iç güdüleri bulunmaktadır. Yaşadığı yerde ve yaşadığı kişilerle muhteşem bir uyum içerisindedir. Hoşlanmadığı kişilere yüksek sesle havlayarak karşılık verir ve bir anda inanılmaz bir bekçi köpeğine dönüşebilir.

French Bulldog

French Bulldog

6) Fransız Bulldog (French Bulldog)

Bu küçük yarasa kulakları gibi olan dostumuz, ailesi ile çok iyi geçinmektedir. Çocuklarla ve aynı zamanda diğer köpek ırkları ile iyi geçiniyor. İnsanlarla vakit geçirmekten çok hoşlanıyorlar. Ailelerine kısa sürede bağlanırlar ve onlara sadakat duyarlar.

kaniş (Poodle)

kaniş (Poodle)

7) Kaniş (Poodle)

Bu süper akıllı köpek cinsi, ilk etapta su kuşu avı için yetiştirildi, suyu fazlasıyla sevmektedirler. Fazlasıyla sosyal bir tabiatı bulunmaktadır. Ailesi etrafında olmayı ve onlarla oynamayı çok sevmektedir.

Rottweiler 

Rottweiler

8) Rottweiler 

Bu sevimli güzel köpeğimizi bu listede görmek hiçde süpriz değil. Bu büyük güzel oğlan, dışarıya çıkmak, yürüyüş yapmak ve yürümekten oldukça hoşlanan sadık bir aile üyesidir. Bekçi köpeği olabilen akıllı bir köpektir.

Yorkshire Terrier-1

Yorkshire Terrier-1

9)Yorkshire Terrier

Bu küçük adamın büyük kişiliğe sahip eğlenceli bir yapısı vardır. Aynı evde yaşadığı aile bireylerine oldukça sadık bir yapısı vardır. Gezmeyi fazlasıyla sevmektedirler. Kedileri kovalamaktan hoşlanırlar.

boxer

boxer

10) Boxer

Bu sevimli köpüş fazlasıyla sevecen bir kişiliğe sahiptir. Eğitilmeye oldukça müsait bir yapısı bulunmaktadır. Evde rahatlıkla beslenebileceğiniz bir köpek ırkıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.