küçük ırk köpek Arşivi

Bedlington Teriyer(Terrier) Köpek Irkı Özellikleri

Bedlington Teriyer(Terrier)

Bedlington Teriyer(Terrier)

Bedlington Teriyer(Terrier) Köpek Irkı Özellikleri

Görünüş olarak ufak bir koyuna benzemektedir. Büyük Britanya kökenli bir köpek ırkıdır, adını İngiltere’nin kuzey doğusunda bulunan Northumberland’daki bedlington şehrinden almıştır. Oldukça akıllı bir köpek ırkıdır, sahibi ile iletişimi oldukça yüksektir. Aile içerisinde besleyebileceğiniz bir köpek ırkıdır. Ortalama 11 ile 14 yıl arasında yaşamaktadırlar. Kgları 7 ile 11 kg arasındadır, boyları maksimum 45 cm’e kadar çıkmaktadır.

Bedlington teriyeri küçük ırk köpek olarak geçmektedir. Tüylerinin haftalık köpek tarak ve fırçaları ile taranması gerekmektedir.

Basset(Base) Hound Köpek Irkı Özellikleri

Basset(Base) Hound Köpek Irkı Özellikleri

Basset(Base) Hound Köpek Irkı Özellikleri

Basset(Base) Hound Köpek Irkı Özellikleri

Küçük ırk köpek olarak geçmektedirler. Basset hound Oldukça dost canlısı sevecen bir köpek ırkıdır, özellikle çocukları olan ailelerin bakması için önerebileceğimiz bir köpekdır. Eğitim sırasında özellikle köpek ödül maması kullanmanızı öneriyoruz, çünkü bunu yapmadığınız zaman eğitim sizin açınızdan biraz zor geçebilir. İlk üretildiği yer Büyük Britanya’dır bu köpek ırkının kariyeri burada başlamıştır.

Oldukça kısa bacaklara sahiplendir, aynı zamanda bacaklarının tersi oranında uzun kulaklara sahiplendir. Gözlerinde mukus ile tıkandığı için her gün köpek göz temizleme losyonları ile temizlenmesini öneriyoruz. Bu köpek ırkları hareket etmeyi sevmezler ve siz onları hareket etmeye zorlamazsanız aşırı kilo alabilirler. Kesinlikle bu köpek ırkının düzenli şekilde az veya çok bir şekilde hareket etmeleri gerekmektedir.

Basset hound Ortalama 10 ile 13 sene içerisinde yaşarlar. Dişileri 28 ile 35 cm arasında boyları bulunmaktadır, kiloları ise 21 ile 27kg’dur. Erkeklerin boyları 30 ile 37 cm arasındadır, kiloları ise 24 ile 30 arasındadır. 7 çeşit farkı renklerden bu köpek ırkını bulabilirsiniz.