eurogoldkusyemi

Eurogold Muhabbet Kuşu Yemi

Güzellikleri, neşeli ve sevecen doğaları ile insanların en yakın dostlarından biri olan muhabbet kuşları bakımları çok da kolay olmayan canlılardır. Temiz bir kafes ve soğuk ya da sıcak olmayan bir yaşam ortamının sağlanması ile sağlıklı bir ömür sürebilen bu sevimli kuşların beslenmeleri de bakımlarının bir ayağını oluşturur. Muhabbet kuşlarının ana besin kaynakları ise yemlerdir. Doğada meyve ve tohumlarla beslenen ve birer otçul canlı olan muhabbet kuşları evde beslendiğinde onların besin ihtiyaçlarını giderecek kaliteli yemleri yemelidirler.  Muhabbet kuşu yemleri bu kuşların tüm vitamin ve mineral ihtiyaçlarına cevap vererek bağışıklıklarını güçlendirip sağlıklı yaşamalarına olanak sağlar. Bu yemler arasında seçim yaparken tercihiniz mutlaka en kaliteli markalardan biri olan Eurogold olsun.

eurogoldkusyemi1

Muhabbet Kuşu Yemi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muhabbet kuşunuz için yem seçerken öncelikli kriteriniz kuşun yaşı olmalıdır. Çünkü muhabbet kuşları da diğer canlılar gibi yaşlarına göre ihtiyaçları değişen hayvanlardır. Ayrıca yavru muhabbet kuşlarının gaga yapısı henüz oturmadığından sadece yavrular için özel olan kuş yemlerini yiyebilirler. Yavru muhabbet kuşlarının yemleri çekirdeksiz olursa kuşun yaşı gereği hassas olan sindirim sistemi zorlanmayacak ve minik kanatlı dostunuz yemi hazmedebilecektir. Yetişkin muhabbet kuşlarında ise çekirdekli ve parçacıklı yemler kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Yem seçimi yaparken kuşunuzun damak zevkini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Kuşun sevmediği bir yemde ısrarcı olmak hatalı bir davranıştır. Bu durumda kuş hoşlanmadığı bir aromaya ya da tada sahip yemi yemeyi ret edecek ve besinsiz kalacaktır. Kuşunuzun hangi yemi sevdiğini ise küçük gramajlar halinde piyasadaki yemleri deneyerek öğrenmeniz mümkündür.

Muhabbet kuşlarına yem dışında sularına karıştırılan vitaminleri ve gaga taşlarını vererek onların daha sağlıklı ve dayanıklı olmalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca haftada birkaç kez yeşil sebzeler ile meyveleri bu kuşların beslenme programına dahil edebilirsiniz.

Kuşunuzun özel ihtiyaçlarına göre yem seçmeniz de önemlidir. Konuşmasına ya da çiftleşmesine destek verecek biçimde geliştirilmiş yemleri kuşunuzun gereksinimlerini göz önünde bulundurarak seçmelisiniz. Tüm kriterlerin yanında en ideal seçim kaliteli yemler olacağından muhabbet kuşunuz için tavsiyemiz Eurogold muhabbet kuşu yemleri olacak.

eurogoldkusyemi2

Eurogold Muhabbet Kuşu Yemleri

Muhabbet kuşunuzun sizinle uzun yıllar birlikte olmasını sağlamak ve sağlıklı bir ömür sürmelerine destek olmak için EuroGold yemleri tercih edebilirsiniz. Muhabbet kuşlarının doğal yaşamlarındaki beslenme şekillerinden ilham alınarak hazırlanan EuroGold muhabbet kuşu yemleri beyaz, sarı ve kırmızı darı içeriyor. Kuşunuza enerji veren bal ve meyve aromalarını da içeren EuroGold marka yemlerde bağışıklık sistemini güçlendiren vitamin ve mineraller de yer alıyor. Lezzeti ile muhabbet kuşlarını cezbeden besin değeri yüksek EuroGold muhabbet kuşu yemlerinin birçok farklı çeşidini sitemizden sipariş edebilirsiniz.

Kuşunuza daha iyi bir bakım vermek ve muhabbet kuşları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız MUHABBET KUŞLARININ YAKALANABİLECEĞİ HASTALIKLAR ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.