evercleankedikumu

Ever Clean Kedi Kumu Çeşitleri

Kedilerin temel ihtiyaçlarının en önemlisi beslenme gereksinimleridir. Beslenme sonrası tuvalet ihtiyacı ise titiz hayvanlar olan kedilerce özel kumlar aracılığıyla giderilir. Kedi kumları evde beslenen tüm kediler için olmazsa olmaz kedi malzemelerinden biridir. Fakat kedi sahiplerinin patili dostlarının özellikleri ve alerjik olup olmadıklarına göre üretilmiş birçok kedi kumu çeşidi içinden doğru seçimi yapması gerekir. Bu seçimi yaparken kalitesi ve pek çok farklı çeşidi ile bilinen marka Ever Clean kedi kumlarını tercih edebilirsiniz.

evercleankedikumu1

Kedi Kumu Çeşitleri

Kedi kumları kedilerin sağlığını etkilediği kadar kedilerle bir arada yaşayan tüm canlıların sağlığı için de doğru şekilde seçilmelidir. Bu seçimi yapmak ise kedi kumu çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmayı gerektirir.

Kedi kumları öncelikle doğal ve doğal olmayan kedi kumları olarak kategorize edilir. Doğal kedi kumları hiçbir fiziksel ya da kimyasal işlemden geçmemiş, doğal olarak elde edilmiş kedi kumu türlerini içerir. Bu kumlar içinde işlenmemiş bentonit, sepiolit ve diatomit maddeler bulunur. Bentonit, sepiolit ve diatomit kedi kumları kaliteli kumlardır ve bu nedenle doğal olmayan kedi kumlarına göre ekonomik değerleri yüksektir. Bu kumlar kediler için oldukça sağlıklıdır. Yine doğal olan ama Bentonit, sepiolit ve diatomit maddeleri barındırmayan kumlar ise ağaç talaşından elde edilir. Ağaç talaşı kedi kumları da oldukça sağlıklı ve güvenlidir.

Doğal olmayan kedi kumları kedi sahipleri tarafından çokça tercih edilir. Bu kumların üretim aşamasında kimyasal maddeler kullanılır. Doğal olmayan kedi kumları kimyasal madde içerdikleri için koku hapsetme ve topaklanma gibi birçok yararlı özelliğe sahiptir. Zaten kedi sahipleri tarafından tercih edilmelerinin de sebebi budur. Kedi kumu konusunda bizim tavsiyemiz ise Ever Clean kedi kumu çeşitleri olacaktır.

KEDİ KUMLARI

Kedi Kumu Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kediler dayanıklı hayvanlar oldukları kadar hassas canlılardır. Özellikle temiz bir ortamda yaşamak onlar için çok önemlidir. Titiz canlarımızın sağlığını düşünmek ise biz kedi sahiplerinin görevidir. Bu nedenle tüm kedi malzemelerinde olduğu gibi kedi kumlarını seçerken de özenli davranmalıyız.

Her şeyden önce kedi sahipleri kedi kumunun doğal olmasına dikkat etmelidir. Fakat bazı doğal kedi kumları topaklanma ile koku ve sıvı hapsetme özelliklerini taşımayabilir. Bu durumda kumu sık temizlemek ve değiştirmek koku problemi ile diğer sorunları ortadan kaldıracaktır.

Kedi kumu seçerken kumun kokusuz olması da önem taşır. Kokulu kumlar kedinizin solunum yollarına zarar verebilir. Ama kediniz alerjik değilse bu sorun olmayacaktır. Kokulu kumlar için kalitesi ile adını duyurmuş markaları seçmeniz önerilir.

Kediniz için tercih edeceğiniz kumların patilerine zarar vermemesine de dikkat etmeniz gerekir. Bunun için kumun tanelerinin iriliği de kriteriniz olsun. Ama en iyi tercihin Ever Clean kedi kumları olduğunu unutmayın.

evercleankedikumu2

Ever Clean Kedi Kumları

Doğadan ilham alarak kaliteli kedi kumu üretimi yapan Ever Clean kedi kumu çeşitleri arasında tercih edebileceğiniz ilk ürün olan Spring Garden taze çiçek kokusu içeriği ile istenmeyen kokuların giderilmesini sağlar. Ever Clean Litterfree Paws kedi kumu ise %99,9 tozsuz formüle sahiptir ve özellikle alerjik kedilere uygundur. Bu kumun büyük taneleri kedinizin patisine yapışmaz ve eviniz temiz kalır. Ever Clean Total Cover kedi kumu ile sıvı ve katı atığı hapsedebilir, Fast Acting kum sayesinde kokuların yayılmasını engelleyebilirsiniz. Ever Clean’in Extra Strong Clumping serisi kumlar da hızlı topaklanma ve kokuları hapsetme özelliklerine sahiptir.  Ayrıca diğer Ever Clean kedi kumlarını da deneyebilirsiniz.

KEDİ KUMU SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER yazımızı da okuyabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.