Felicia Yaşlı Kedi Maması

Kediler 12 ayı doldurana kadar yavru sayılırlar. Bu sayı cins, yaşam koşulları ve beslenme gibi faktörlere göre değişiklik gösterse de genel olarak 12 ayı doldurmuş kediler yetişkindirler ve bu erişkinlik dönemi yaklaşık 7 yaşına kadar devam eder. 7 yaş üzerindeki kediler ise yaşlı kediler sınıfında yer alırlar. Her yaş dönemi kedilerin farklı besin ihtiyacı olduğuna işaret eder. Bu doğrultuda yavru kediler, yetişkinler ve yaşlılar için farklı kuru mama çeşitlerinin kullanılması gerekir. Yavruyken son derece hızlı olan metabolizma insanlarda olduğu gibi kedilerde de yaş aldıkça yavaşlar. Dolayısıyla yavru kedilere verilen kuru mamalar ile yetişkin ve yaşlı kedilerin mamalarının içeriği aynı olamaz. Özellikle yaşlı kediler kendilerine özel üretilen yaşlı kedi mamaları ile beslenmelidirler. Bunun için tercihiniz yaşlı kedilerin tüm ihtiyaçlarına cevap veren FELİCİA YAŞLI KEDİ MAMASI olsun.

feliciayaslikedimamasi1

Yaşlı Kedi Mamalarının Diğer Mamalardan Farkı

Kediler yaşlandıkça metabolizma yavaşlaması, diş problemleri, mide ve böbrek rahatsızlıkları ile obezite gibi birçok problemle karşılaşma olasılıkları artar. Bunun için 7 yaş ve üzeri kedilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve veteriner kontrollerinin artırılmasının yanında ciddi bir beslenme programı değişikliğine gidilmesi de gerekir. Yoksa kediniz hayatı tehlikeye girebileceği gibi yaşam kalitesi de düşer.

Yaşlı kedi mamaları metabolizması yavaşlamış ve enerjileri azalmış kedilerin kilo problemleri yaşamamaları ve hatta obezite rahatsızlığına yakalanmamaları için özel olarak üretilir. Bu mamaların kalorileri yetişkin kedi kuru mamalarına oranla daha düşüktür. Aynı zamanda yaşlı kedilere uygun mamaların tahıl oranı da az olur. Kilo problemi dışında yaşlı kedilerin dişleri de artık sert mamalara dayanıklı değildir. Bu da yaşlı kedi kuru mamalarının yumuşak bir yapıda olması zorunluluğunu beraberinde getirir. 7 yaşından büyük kedilerin rahatça çiğnemeleri için formüle edilen yaşlı mamaları metabolizmayı yormadığı gibi sindirim sistemini de zorlamaz. Çünkü belli bir yaşın üzerindeki kedilerin yiyecekleri sindirmesi daha zordur ve bu kediler sindirim yolu hastalıklarına açık haldedirler. Bu da belirli gıdalara alerjik olma risklerini artıran bir etkendir. Ayrıca yaşlı kediler zamanla yuttukları tüy yumaklarına karşı daha dayanıksız olurlar. Böbrek hastalıklarına yatkınlığın artması dahil tüm bu sorunlar ise bu kedilere özel mamaların tüketilmesi ile çözülebilir. Bunun için önerimiz ise Felicia Az Tahıllı Tavuklu Kısırlaştırılmış +7 Kuru Kedi Maması olacaktır.

feliciayaslikedimamasi2

Felicia Kısırlaştırılmış +7 Kuru Kedi Maması

7 yaşını geçmiş ve kısırlaştırılmış kedilerin daha sağlıklı yaşamalarını sağlamak için onlara özel mamalarla beslenmeleri şarttır. Çünkü bu kedilerin öncelikli ihtiyaçları daha yoğun miktarda protein ve daha az tahıldır. Bu özellikleri barındıran Felicia Az Tahıllı Tavuklu Kısırlaştırılmış +7 Kuru Kedi Maması fiziksel aktivitesi azalmış yaşlı kediler için idealdir. 7 yaşın üzerinde kısırlaştırılmış kedilerin tüm besin ihtiyaçlarına cevap veren Felicia yaş alması nedeniyle gıda alerjisi ile karşı karşıya kalan sevimli dostlarımız için de uygundur. Felicia markasının bu maması diş hassasiyetine karşı yumuşak yapıda olup sindirimi kolay ve mideyi yormayan niteliğe de sahiptir. İdrar yolları ve böbrekleri de koruyan formülü ile Felicia mamaları yaşlı kedilerinizin beslenme programı için tavsiye ederiz.

FELİX YAŞ KEDİ MAMASI ÇEŞİTLERİ ile ilgili makalemizi de okuyabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.