Köpek Kafesi ve Kullanım Amacı

Köpek kafesleri kullanım amacı

Köpek kafesleri

Köpek Kafesi ve Kullanım Amacı

Kafes kelimesi içimize çok hoş gelmese de çoğumuzda ön yargı oluşmasına neden olsa da köpeklerimizin eğitiminde onlarla olan ortak yaşamımızda bize oldukça fazla kolaylık ve rahatlık sağlamaktadır, Eğitim hususlarında köpek kafesinin işimize yaraması dışında istenmeyen  sağlık problemleri  köpeğimizin başına geldiğinde de özellikle kafes istirahati ve ameliyat sonrasındaki süreçlerde kullanımına çokta ihtiyaç duyulacak  bir malzemedir….

Köpek kafesi ortak bir yaşam sürmek için sahiplendiğimiz dostlarımızı, saatlerce veya haftalarca kapatmak onu tutsak şeklinde kullanmak insanca bir kullanım değildir. Bu şekilde de kullanılmamalıdır da zaten.

Köpekler ne kadar onlara bahçenizde evinizde arsanızda veya fabrikanızda büyük alanlar verseniz de onların da kendilerine ait, kendilerini güvende hissedecekleri alanlara (köpek kafesi, tel kafes, ahşap köpek kulübesi, plastik köpek kulübesi gibi) ve malzemelere ihtiyaç duyar.

Güvenli Ortam Yaratın

Köpekler içgüdüsel olarak doğada sürü halinde yaşadıkları için kendilerini güvende hissedecekleri bir in bulurlar ve burada hem uyurlar hem de zaman geçirirler. Siz ne kadar büyük alanlar ayırsanız da uyumak için kendilerini güvende hissedeceği doğal ortamından ayırdığımız bu canlılar kendisini yuva olarak bellediği ( Köpek Kafesi) alan içerisinde hem istirahat hem de uyma ihtiyacını buralarda karşılayacaktır.

Köpek kafesini evimizde bahçemizde veya konuşlandırmayı düşündüğünüz bir ortama kurun. İçine dış ortam köpek yatağı, yine köpeğinizin ırkına ve ebatına uygun şilte,( imperteks kumaş veya tay tüyü kumaş) veya köpek battaniyesi gibi ürünleri köpek kafesine veya köpek kulübesine yerleştirin. Bu şekilde yuvasına girmesini cezbedici hale getirin ve alıştırmaya çalışın. Bir süre kendisinin yuvası olduğu hissine kapılacak ve hem sizin için kolaylık olacak hem de kendini güvende ve huzur içerisinde bulduğu için çok huzurlu olacaktır.

Faydaları

Köpek kafes kullanımında sadece köpeğinizin rahatlığı değil özellikle yavru köpeklerde tuvalet eğitiminde kullanırken ( yavru köpek tuvalet eğitimi yazımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz) bir diğer kolaylığıda şehirler arası (Otobüs ve diğer toplu taşıma araçları) veya yurtdışı (Uçak ile transfer) transfer işlemlerinde köpek kafesi eğitimi almış bir köpeğin uzun seyahatler veya uluslararası seyahatler için taşıma çantası veya  araç için olan taşıma çantaları kullanırken de köpeğinizin yoldan kaynaklı stres olurken birde kafesten dolayıda ilave stres olmasının önüne geçmiş olacaksınız.

Küçük bir hatırlatma da yapmakta fayda var köpekler ne kadar içgüdüsel olarak kendisini rahat ve huzurlu hissedeceği mahalle ihtiyaç duysalarda gerek köpek kafesi gerek ahşap köpek kulübesi veya plastik köpek kulübeleri veya transfer işlemlerinde kullanacağınız taşıma çantalarına kolay adapte olmayacağı yine bir eğitim dahilinde etap etap, aşama aşama alıştırmanız gerekeceğini hatırlatmak isteriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.