kopekkiyafetleri

Köpek Kıyafetleri Seçimi

Köpek sahiplendiğinizde mama ve su kapları, taraklar, fırçalar, tasmalar, oyuncaklar, taşıma çantaları ile kulübeler gibi birçok köpek malzemesini edinmek durumda kalırsınız. Köpeğinizin ihtiyaç duyduğu malzemelerden bir diğeri de köpek kıyafetleri olabilir. Çünkü köpekler her gün düzenli egzersize ihtiyaç duyan canlılardır. Egzersiz için ise köpeğinizi yaşam alanının dışına çıkarmanız gerekir. Dışarıya yapılan geziler sırasında köpeklerin patilerinin zarar görmemesi için köpek ayakkabıları ya da köpek çorapları ile patiklerini kullanabilirsiniz.

Köpeğinizin bastığı zeminden mikrop kapmamasını sağlayan ve patilerinin ıslanmasını, kirlenmesini önleyen köpek ayakkabıları, patikleri ve çorapları özellikle kış aylarında çok işe yarar. Ayrıca sonbahar ve kış mevsimleri başta olmak üzere köpeğinizin cinsine, yaşına ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış köpek kıyafetleri de oldukça faydalı ürünlerdir.

Köpek kıyafetleri köpeğinizin soğuktan korunmasını sağlarken onun güvende hissetmesini de sağlayan ürünlerdir. Bu nedenle anksiyetesi olan köpekler için de köpek kıyafetlerinden faydalanmanız mümkündür.

kopekkiyafetleri11

Köpek Kıyafeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek kıyafeti alırken öncelikle köpeğinizin hangi kıyafete neden ihtiyaç duyduğunu netleştirmeniz gerekir. Yaşadığınız şehir kar ve yağmur alan bir bölgedeyse köpek kıyafetleri arasından köpeğinizin üşümemesi ve tüylerinin ıslanmaması için köpek montları ve köpek yağmurlukları ile köpek yeleklerini satın alabilirsiniz. Yağışsız ve kuru ayaz olan mevsim aralıklarında ise köpek kazaklarını tercih edebilirsiniz. Yazları ise denize girerken ya da denize açılma imkanını yakalamışsanız köpeğinize mutlaka köpek can yeleği giydirmelisiniz.

Hava karardıktan sonra yapacağınız gezilerinizde köpeğin fark edilmesini sağlayan ve böylece köpeğinizi araba çarpması gibi tehlikelerden koruyan köpek güvenlik yelekleri işinizi görecektir.

Köpek kıyafetleri içinde sadık dostunuzun neye ihtiyacı olduğunu belirledikten sonra köpeğinizin ölçüsünü almayı unutmayın.

kopekkiyafetleri2

Köpek Kıyafetleri Alışverişi İçin Köpeğinizin Ölçüsünü Nasıl Almalısınız?

Köpeğinize kıyafet almaya karar verdikten ve hangi kıyafete ihtiyaç duyduğunuzu belirledikten sonra köpeğinizin vücut ölçülerini belirlemeden alışverişinizi tamamlamayın. Bu noktada köpeğin cinsi belirleyici olacaktır. Köpeğiniz küçük ırk ise ölçüleri yüksek miktarlarda çıkamaz. Zaten köpek kıyafetleri öncelikli olarak iri, orta ve küçük ırklara göre çeşitlenecektir. Sonrasında ise köpeğin göğüs ölçüsü, boyun ölçüsü, sırt ölçüsü ve nihayet pati ölçüsü devreye girecektir.

Köpeklerin Göğüs Ölçüsü Nasıl Alınır?

Köpeğinizin göğüs ölçüsünü alırken sevimli dostunuzu ayakta olmasına dikkat edin. Köpeğin ön ayaklarının başladığı noktadan sırtında birleşen noktaya kadar hayali olarak çizeceğiniz çizgi size göğüs ölçüsünü verir. Belirlediğiniz yerden metreyle ölçü alarak birkaç santim fazla ölçüdeki kıyafet almanızı öneririz.

Köpeklerin Boyun Ölçüsü Nasıl Alınır?

Köpeğiniz ayakta ve yere paralel şekilde dururken boyun ölçüsünü sağlıklı bir biçimde alabilirsiniz. Bu ölçü tasma seçimleriniz ile yakalı köpek kıyafetleri için gereklidir. Ama alacağınız kıyafeti ya da tasmayı mutlaka 1 ya da 2 santimetre geniş tutun ki köpeğiniz rahat hareket edebilsin.

Köpeklerin Sırt Ölçüsü Nasıl Alınır?

Köpeklerde sırt ölçüsü boyun bölgesinin başladığı noktadan kuyruğun başlangıç noktasına kadar olan uzunluktur. Köpeğinize yağmurluk, mont, kazak ve yelek gibi sırtı kaplayan ürünler alacaksınız bu ölçüye ihtiyacınız vardır.

Köpeklerin Pati Ölçüsü Nasıl Alınır?

Köpek patiği, köpek çorabı ve köpek ayakkabısı gibi köpek kıyafetleri satın alacaksanız köpeğinizin pati ölçüsünü bilmelisiniz. Pati ölçüsü almak için köpeğinizin ayakta olduğu bir pozisyonda patisini bir kâğıt üzerine yerleştirerek işe başlayın. Daha sonra patinin üzerine bastırın ve ne kadar genişlediğini görün. Genişlemiş pati izinin etrafını işaretleyerek ölçü alın. Böylece doğru seçimi bu ölçü ile yapabilirsiniz.

Köpek Yatakları ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.