royalcaninkitten

Yavru Kedi Maması Neden Royal Canin Olmalı ?

Kediler ortalama olarak 9 aylık olana kadar yavru sayılırlar. 9. aydan sonra ise ergenlik dönemleri başlamış ve kedi üremeye hazır hale gelmiştir. Bu süreç boyunca özellikle kısırlık operasyonuna kadar yavru kediler onlara özel üretilen yavru mama çeşitleri ile beslenmelidir. Dolayısıyla yavru kedilerin gelişimlerini desteklemek ve sağlıklı bir ömür geçirmelerinin ilk adımını atmak için diyetlerinde yavru kedi maması kullanılması şarttır. Yavru kedilerin özel bir mamaya ihtiyaç duymalarının nedenlerinden biri kedilerin yavruluk sürecinde yetişkinlik dönemlerine oranla daha fazla enerjiye ihtiyaçlarının olmasıdır. Çünkü minik kedilerin sindirim ve bağışıklık sistemleri yavaş geliştiği halde yavrular çok hızlı büyürler. Bu da onların yüksek protein ve enerji değerlerine sahip mamaları tüketmelerini zorunlu kılar. Ayrıca onları hastalıklardan koruyan vitamin ve mineraller de yine yavru kuru kedi mamalarında mevcuttur. Burada önemli olan doğru mamayı seçmektir.

royalcaninkitten1

Yavru Kedi Maması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Yavru maması seçiminde belirleyici olan besin değerleridir. Öncelikli olarak bu mamaların protein miktarına bakılmalıdır. Protein miktarı %35’in altında olan yavru kedi mamaları alınmamalı, lif oranı yüksek mamalardan ise kaçınılmalıdır. Zira yüksek lifli mamalar yetişkin kediler için uygundur.

Yavru kedi mamalarının yüksek vitamin, mineral ve protein değerlerinin yanında sertliği ve boyutu da önemlidir. Çünkü minik kedilerin ağız yapısı büyük taneli mamaları yemeye elverişli değildir. Ayrıca yavru kedinizin dişleri henüz yeni olduğundan sert mamaları kırma konusunda yeterli olmayacaktır. Küçük taneli ve yumuşak yavru kedi maması çeşitleri miniğinizin rahat çiğneyebilmesi için idealdir.

Her kedinin karakteri gibi damak tadı da farklıdır. Dolayısıyla yavru kediniz için mama seçerken onun seveceği aromaya sahip olan mamayı tercih etmelisiniz. Kedinizin tavuklu, balıklı, kuzu etli ya da hindili yavru kuru mamalarından hangisini sevip sevmediğini anlamak ise deneme yanılma işidir. Bu nedenle yavru kedi maması çeşitlerinden farklı olanlarını az az alarak kedinize tattırmak ve hangisini tüketmekten daha çok hoşlandığını belirlemek akıllıca olacaktır.

Yavru maması alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise mamanın güvenilir bir markaya ait, paketli ve orijinal olmasıdır. Orijinal mamalar ise ancak bilinen platformlardan alınabilir. Yavru kedi maması tercihinizi Pet İhtiyaç web sitesi üzerinden ROYAL CANİN YAVRU KURU KEDİ MAMALARI arasından yapabilirsiniz.

Royal Canin Yavru Kedi Maması

Neden Royal Canin?

Yavru kedi maması alırken ilk tercihiniz Royal Canin olsun. Çünkü Royal Canin 50 yılı aşkın deneyimi ile sağlıklı beslenmenin evcil dostlarımız için önemini biliyor ve mama üretimini bu ilkeye dayanarak yapıyor. Royal Canin’in kuru kedi mamaları yetişkin kediler için olduğu gibi yavru kedilerin de besin ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanıyor. Royal Canin yavru kedi mamaları ile kedinizin sadece büyümesini değil, sağlıklı ve uzun bir ömür sürmesini de sağlamanız mümkün. Çünkü bu mamalar yavru kedilerin besin ihtiyaçlarına tam olarak cevap vererek onların bağışıklık sistemini güçlendirmekle kalmıyor, ufaklıkları hastalıklara karşı daha dirençli hale getiriyor. Ayrıca Royal Canin tat ve koku alma duyuları henüz gelişmemiş yavru kedilerin tam da damak tadına göre mamalar üretiyor. Royal Canin yavru kedi maması çeşitleri kedinizin dünyaya gelme süresine, cinsine, yaşam tarzına ve hassasiyetlerine göre özel olarak hazırlanıyor. Yavru kedilerin rahatça tüketebileceği bu mamalar şekil, doku, yumuşaklık ve lezzet açısından hassasiyetle üretilip ufaklıkların beğenisine sunuluyor.

YAVRU KEDİ SAHİPLENİRKEN İHTİYAÇ DUYACAĞINIZ MALZEMLER yazımız da ilginizi çekebilir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.