orijjen

Orijen Tahılsız Kedi Maması

Kediler etçil canlılar oldukları için tahıllarla beslenmezler. Fakat kedi mamalarının içeriğinde belirli oranda tahıl bulunur. Tahıllar, market maması olarak da bilinen ekonomik kedi mamalarında dolgu malzemesi biçiminde yer alabildiği gibi Premium kedi mamaları olarak bilinen kaliteli mamalarda da sindirimi düzenlemek ve kedilerin proteinden başka besinlerle de tanışmasını sağlamak üzere kullanılabiliyor. Kedi mamalarının tahıl içermesinin başlıca nedeni ise evcil kedilerin diğer kedilerden daha az hareketli olmaları ve bu nedenle yüksek protein barındıran mamaları sindirmekte zorlanmalarıdır. Tahılsız mamalar ise kilo kontrolünün sağlanması ve tahıl alerjisi olan kedilerin sağlıklı bir yaşam sürmeleri için gereklidir. Tahılsız kedi mamaları tahıl içermediği için kedinin sindirim sistemini rahatlatma görevini içeriğindeki meyve ve sebzelere yükler. Sebze ve meyvelerle sindirimi düzenlenen kediler daha uzun ve sağlıklı bir yaşamı tahılsız mamalarla sürebilirler. Bu mamalar arasında tavsiyemiz tüm dünyada kalitesi ve lezzeti ile bilinen Orijen tahılsız kedi mamaları olacaktır.

orijen2

Tahılsız Mamalar Hangi Kedilere Verilmeli?

Evlerde beslenen kediler doğal alanlarda ve sokaklarda yaşayan kedilere göre çok daha hareketsizdirler. Bunun nedeni evcil kedilerin ev gibi dar ve sınırlı bir alanda yaşaması ile yaşadıkları mekanlarda doğadaki gibi özgürce hareket imkânı bulamamalarıdır. Sokaklarda ya da doğal yaşam ortamı olarak seçtikleri yerlerde geniş bir hareket alanı bulan kediler, evlere alındığında sınırlı miktarda enerji harcamak durumunda kalırlar. Bu da özellikle kısırlık ameliyatı sonrasında kedilerin fazla kilo almalarına ve obezite hastası haline gelmelerine yol açar. Obezite gibi insanlarda bile hemen önlem alınması gereken bir rahatsızlığın kedilerde yaşamlarını tehdit eden başka sorunları da beraberinde getirdiği malumunuz. Kısır olmayan kedilerin bile aldığı kaloriyi harcayacak yerlerinin olmaması kilo problemlerini doğurur. Dolayısıyla hem dar bir mekânda hareketsiz bir yaşam hem de kısırlık operasyonu kedilerin beslenme programlarında bir değişikliğe gitmeyi gerektirir.

Kedilerin kilo kontrolünü sağlayan mamalara geçmek kedinin sağlığı için elzemdir. Kısır kediler için kısırlaştırılmış kedi mamaları üretilirken kısır olmayan kedilerde kilo kontrolünü sağlamanın en iyi yolu tahılsız mamalardır. Bilindiği gibi tahıllar yararlı besinler olsalar da kedinizin kilo almasına ne yazık ki büyük katkı sunarlar.

Tahılsız kedi mamaları sadece kısır ya da fazla kilo alma eğilimi olan kediler için değil aynı zamanda tahıl alerjisi olan kediler için de idealdir. Tahıl alerjisi ciddi bir sorundur ve kedinin sindirim sistemini olumsuz yönde etkilerken, deri döküntüleri, tüylerin azalması ile sürekli kaşınma gibi rahatsızlıklara da meydan verir. Kedinizin bu ve benzeri sağlık sorunlarını yaşamaması için ORİJEN TAHILSIZ KEDİ MAMASI çeşitlerini kullanabilirsiniz.

orijen1

Tahılsız Kedi Mamalarında Doğru Tercih Orijen

Premium kedi maması markalarından biri olan Orijen tahılsız kedi maması çeşitleri ile tahıl tüketmemesi gereken alerjik ve kilo sorunu yaşayan kediler için özel olarak üretiliyor. Dünyanın en kaliteli ve en sağlıklı mama markaları arasında gösterilen Orijen farklı lezzetlere sahip tahılsız mamalarını evcil dostlarımızın beğenisine sunuyor. Orijen’nin yüksek protein içeren tahılsız mamalarından ilki Six Fish. Bu mama altı farklı balık içeriği ile tam da kedinizin damak zevkine göre. Bir diğer Orijen tahılsız kedi maması çeşidi ise bitkisel içeriği sayesinde sevimli dostunuzun sindirim sistemini destekleyen Tundra. Tüm kedi ırklarına ve tüm yaşam evrelerine uygun olan Orijen Regional Red ve Fit Trim tahılsız mamaları özel yaban hayvanlarının etlerinden hazırlanıyor. Ayrıca Orijen’in yavru kediler için ürettiği tahılsız mamalarını da sitemizden sipariş edebilirsiniz.

KISIRLAŞTIRILMIŞ KEDİ VE KÖPEKLERDE BESLENME ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.