prochoicekopekmamasi

Pro Choice Kuru Köpek Maması

Her canlı yaşamını devam ettirebilmek için kendisine uygun gıdalar ile beslenmek durumundadır. Yani insanlar gibi tüm evciller de doğru besinleri alarak hayatta kalır ve sağlıklı bir ömür yaşayabilirler. İnsana en yakın canlılardan biri olan köpekler ise kuru köpek mamaları ile beslenmelidir. Bu noktada doğru gıdaları almak kaliteli kuru köpek maması seçimi ile olabilmektedir. Kuru köpek mamaları köpeklerin ihtiyaç duyduğu tüm besinler ile vitamin ve mineralleri içermelidir. Köpeklerin yavruyken gelişimlerini doğru şekilde tamamlamasını sağlayan kuru mamalar aynı zamanda kaybettikleri enerjiyi geri kazanmalarını ve iyi beslenerek bağışıklık sistemlerinin yükseltilmesini de garantilemelidir. Kuru köpek mamalarında aranan ilk niteliklerden biri etçil canlılar olan köpeklerin ihtiyaçlarına cevap verecek biçimde yüksek protein oranına sahip olmalarıdır. Bu doğrultuda temel besinler ile köpeğin ihtiyaç duyduğu takviyeleri almasını sağlayan lezzetli kuru mama seçimi yapmak için Pro Choice markasının ürünlerini deneyebilirsiniz.

prochoicekopekmamasi1

Kuru Köpek Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpeklerin hayat kalitesini artıran ve sağlıklı, uzun bir ömür sürmelerini sağlayan kuru köpek mamaları arasında seçim yaparken ilk kriter köpeğin yaşı olmalıdır. Köpeğiniz bir yaşından küçükse onu mutlaka yavru köpek mamaları ile beslemeniz gerekir ki gelişimini doğru biçimde tamamlayabilsin. Bir yaşını geçmiş köpekleriniz için ise yetişkin mamaları tercih etmeniz uygun olacaktır. 7 yaş ve üzeri köpeklerin beslenmesinde ise yaşlı köpekler için özel olarak üretilen yaşlı köpek mamaları kullanılmalıdır.

Kuru köpek maması seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta köpeğin cinsidir. Çünkü köpeklerin besin, mineral ve vitamin ihtiyaçları ırklarına göre değişiklik göstermektedir. Köpeğinizin yaşını ve cinsini baz alarak belirleyeceğiniz kuru mamaları kısırlık durumuna göre de elemeniz gerekir. Köpeğiniz kısırlık operasyonu geçirmiş ise daha çok mama yeme ihtiyacı duyacak ve daha az hareket etmeye başlayacaktır. Bu da köpeğinizin kilo almasına neden olur. Kısırlık ameliyatı olmuş bir köpeğin kilo problemleri ile birlikte başka sağlık sorunları da yaşamaması için kısır köpeklere özel kuru mamalarla beslenmeleri şarttır.

Mama seçiminde köpeğinizin damak zevkini keşfetmek de çok önemlidir. Köpeğinizin keyifle yiyebileceği, kaliteli PRO CHOİCE KURU KÖPEK MAMASI çeşitlerini sitemizden sipariş verebilirsiniz.

prochoicekopekmamasi2

Pro Choice Kuru Köpek Maması Çeşitleri

Dünya standartlarında kaliteli köpek mamaları üreten Pro Choice markasının kuru köpek mamalarında birçok farklı çeşit bulunuyor. Köpeklerin bayıldığı lezzeti ile Pro Choice Balıklı Hassas kuru köpek mamaları bunlardan biri. Tahıl içeren bu mama kilo problemi olmayan köpeklerin beslenmesine uygun bir ürün. Markanın diğer balıklı maması Sensitive Skin Balık ve Pirinçli. Bu kuru mama hassas derili köpekler için üretilmiş ve sindirim problemi yaşayan köpeklere hitap ediyor. Köpeğiniz kırmızı eti daha çok seviyorsa onun için Pro Choice Proderma Kuzu Etli mamayı tercih edebilirsiniz. Bu mamanın üretiminde tahıl kullanılmadığı için fazla kilolu köpekler için ideal bir ürün. Köpeğinizin kemik gelişimini destekleyen Kuzu Etli ve Pirinçli yetişkin kuru köpek maması ile deri sağlığını destekleyen kuzu eti aromalı Pro Choice mamaları da tercih edebilirsiniz. Pro Choice’un ayrıca küçük ırklar için olan kuru mamaları ile yavru köpeklerin besin ihtiyaçlarının tamamına cevap veren yavru köpek mamalarını da satın alarak köpeğinizin sağlıklı ve mutlu yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Köpeğiniz için doğru yaş mama tercihi yapmak istiyorsanız BRİT CARE YETİŞKİN KÖPEK YAŞ MAMALARI yazımızı okuyabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.