0
0 Yorum

Merhaba 2 kedimiz var 1 yaşlarına 1 ay kaldı erkek 5 kiloydu dişi 4 300 falandı. Tekir ve British kırmasılar. Yaş mamaların sürekli verilmemesi gerektiğini duydum. Ama halam her akşam yaş mama veriyor “kilolular almaya da devam ediyorlar sürekli verme diyorum” “az veriyorum” diyor ama sürekli her akşam devam eden bir şey. Ayrıca mamaların markası da sürekli değişiyor. Tatlarında genelde balık tercih edilse de başka tatlarda oluyor. Dışarıda ki kediler için aldığı farklı marka yaş mamalardan da verdiği zamanlar oluyor. Kuru mamada da marka değişimi de oluyordu önceden ama artık genellikle tek markadan gidiyoruz. Nadir değişim oluyor.

Sorularıma gelecek olursam :

Kedilerin sürekli kaşınmasında bu farklı marka yaş mamaların etkisi olur mu? Ve her akşam yaş mama verilmesi zararlı mı? Zararlıysa ne gibi şeyler doğurur? vs.

Ve diğer bir sorum diş etleri kızarık suları bir ilaç koyuyoruz ve ağızlarına sıktığımız bir ilaç var. Antibiyotik bağışıklık falan da yapıldı ama kızarıklık geçmedi baya oldu. Veteriner bize corona dedi başka yerde yapıldığında corona çıkmadı ve enfeksiyondan dendi. Kızarıklığın sebebi gerçekten corona olur mu? Veya başka nelerden kaynaklı olur ve o kadar tedaviye rağmen neden geçmiyor?

Teşekkürler ve iyi günler.

admin Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 23 Nisan 2020