Tahılsız Köpek Maması Alırken Hills’i Tercih Edin

Bizler gibi evcil dostlarımız da sağlıklı yaşamayı hak ederler. Sağlıklı bir ömrün mihenk taşları ise düzenli egzersiz ve iyi beslenmektir. Köpeklerin sağlıklı ve uzun bir ömür sürmeleri de beslenmelerine ve egzersiz ihtiyaçlarının karşılanmasına bağlıdır. İyi bir beslenme köpeklerde kaliteli kuru mamalar ile mümkündür. Kaliteli kuru köpek mamaları köpeğin cinsine, büyüklüğüne ve ihtiyaçlarına göre seçilmelidir. Örneğin köpeğin tahıllara karşı alerjisi varsa tahılsız mama çeşitleri tercih edilmelidir. Fakat tahıl duyarlılığı olmayan köpeklerin sırf az karbonhidrat alsınlar diye tahılsız köpek maması ile beslenmeleri doğru değildir. Çünkü tahıllar köpeklerin gereksinim duydukları besinlerdir ve tahıl içeren mamaların köpek beslenmesinde önemli bir yeri vardır. Ama köpeğinize veteriner hekim tarafından tahıl alerjisi teşhisi koyulduysa mutlaka tahılsız köpek maması almalısınız. Bunun için en ideal seçim ise HİLLS TAHILSIZ KÖPEK MAMASI çeşitleri olacaktır.

hillstahilsizkopekmemesi1

Tahılsız Köpek Mamaları İle İlgili Doğru Olduğu Sanılan Yanlışlar

Tahıl barındıran köpek mamalarında proteinlerin yanında arpa, mısır, yulaf, buğday, pirinç, sorgum ve çavdar kullanılır. Bu tahıllar köpeklerin sindirim sistemine faydalı olduğu kadar kalp sağlıkları için de gereklidir. Genel kanının aksine tahılsız mama çeşitleri karbonhidratsız değildir. Tahılları sindirmekte zorlanan köpekler için özel olarak üretilen tahılsız köpek mamaları tahılların yerine patates, mercimek, kinoa ve bezelye gibi gıdaları içerir ve köpeğin tahıl eksikliği bu gıdalarla giderilmeye çalışılır. Yani tahılsız köpek mamaları da karbonhidrat içerir.

Tahılsız mamaların köpeklerde kilo kontrolü sağlayacağı yanılgısından başka köpeklerin çoğunun tahıllara karşı alerjisi olduğu görüşü de yanlıştır. Aslında köpeklerden pek azı tahıl alerjisinden mustariptir. Tüm bu yanlış fikirlere rağmen doğru olan şudur ki köpekler protein ağırlıklı beslenmeli ve tahılsız mama çeşitleri tahıl hassasiyeti bulunan köpeklerde kullanılmalıdır.

Tahıl alerjisi olan köpekler tahıl içeren mamaları tükettiklerinde hem sindirim problemleri yaşarlar hem de tüylerinde matlaşma ve dökülme görülür. Alerjik köpeklerde tahıl alımından kaynaklanan halsizlik ve düşük enerji gibi olumsuz durumlar da tahılsız kuru köpek mamalarla giderilir.

hillstahilsizkopekması2

Neden Hills Tahılsız Köpek Maması Tercih Etmeliyim?

Köpek maması üretimini böbrek yetmezliği rahatsızlığından mustarip olan Budy adlı bir köpekten ilham alarak başlatan Hills, insanlar ile sahiplendikleri evciller arasındaki bağın güçlenmesi misyonu ile yola çıktı. Köpeğinizin sizinle mutlu ve sağlıklı bir ömür sürmesinin doğru beslenme yolundan geçtiği bilinciyle üretim yapan Hills en iyi köpek mamalarını sizlere sunma hedefini öncelikli amacı haline getirmiş bir marka. Bu doğrultuda tahıl intolreansı bulunan köpeğiniz için en doğru seçimi Hills’in tahılsız mama çeşitleri içinden yapabilirsiniz. Hills Science Plan adı altında yetişkin köpeğinize uygun Hills Tahılsız Tavuklu Yetişkin Köpek Maması ve tahıl alerjisi olan yavru köpeklere özel Hills Tahılsız Tavuklu Yavru Köpek Maması çeşitlerini Pet İhtiyaç’tan satın alabilirsiniz. Küçük ırk köpekleriniz için Tahılsız Small Mini Tuna Balıklı Yetişkin Köpek Maması ile 7 yaş ve üzeri köpekleriniz için ideal bir besin takviyesi sunan Hills Tahılsız Tavuklu Mature +7 Yaşlı Köpek Mamalarını tercih edebilirsiniz.

Köpek beslenmesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için KÖPEKLERİ ZEHİRLEYEBİLECEK 8 İNSAN GIDASI ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.