acanakedimamasi

Acana Süper Premium Kedi Maması

Kedi sahipleri evcil dostları için en iyi bakımı yapmak isterler. Kedi bakımının en önemli ayaklarından birini ise beslenme oluşturur. Mama konusunda seçici canlılar olan kedilerin sağlıklı ve uzun bir ömür sürmelerinin anahtarı da doğru kedi mamasını belirlemekten geçer. Mama alırken Premium ve daha ekonomik kuru kedi mamaları karşınıza çıkar. Premium kedi mamalarında besin değeri olmayan ve dolgu malzemeleri şeklinde adlandırılan materyaller bulunmaz. Bu dolgu malzemeleri ekonomik mamalarda mamanın ağırlığını artırmak için kullanılır ve çoğunlukla kedilere bir zararı olmasa da hiçbir yararı da bulunmaz. Ayrıca Premium kedi mamaları yüksek kaliteli malzemelerden yapılır ve kediler için oldukça besleyici gıdalar içerirler. Premium mamalarda protein oranı da fazladır. Dolayısıyla bu mamalar ekonomik mamalardan daha pahalıdır. Ama kedinizin sağlıklı kalmasını sağlayan bu mamalar kedinin özel durumuna ve ırkına göre de gruplanarak sevimli dostunuzun tüm ihtiyaçlarına cevap verir. Yüksek besin değeri barındırması ile bilinen Premium kedi maması çeşitlerinden biri Acana marka mamalardır. Acana’nın kuru kedi mamaları süper Premium unvanını taşır.

acanakedimamasi1

Acana Kuru Kedi Mamalarının Özellikleri

Dünyanın en çok tercih edilen Premium mamalarının başında gelen Acana kuru kedi mamaları sevimli dostlarımız için özel olarak üretim yapan çiftliklerden temin edilen malzemeleri içeriyor. En sağlıklı ve en besleyici kedi maması denildiğinde ilk akla gelen isim olan Acana 25 yıldır Kanada’da kediler için mama imal ediyor. Mamaların üretiminde besin değerlerinin kaybolmamasına ve kedilere özel formüller kullanılmasına özen gösteriliyor. Ekonomik mamalarda bulunan dolgu malzemeleri ile dondurulmuş ürünleri içermeyen bu mamalar yüksek segment kedi mamaları arasında yer alıyor. Acana’nın mamaları protein içeriğini hem hayvansal ve hem bitkisel proteinlerden alıyor. Tamamı organik ürünlerden oluşan Acana kuru kedi mamaları dört grupta toplanıyor.

acanakedimamasi2

Acana’nın Kuru Kedi Maması Çeşitleri

Kedilerin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri içeren Acana mamalar taze ve organik ürünler kullanılarak üretiliyor. Dört gruba ayrılan bu süper Premium mamaların ilkini Acana Grasslands serisi oluşturuyor. Organik ördek, balık, kuzu ve hindi eti içeren bu mamalar %75 gibi yüksek bir oranda taze et barındırıyor. Hangi yaşta olursa olsun tüm kediler için uygun olan Grasslands serisi bütün kedi ırklarının tüketimi düşünülerek hazırlanmış.

Acana Pasifica serisi ise adını Pasifik okyanusundan alıyor. Çünkü bu mamaların içinde Pasifik Okyanusundan avlanmış organik balıklar var. Kedilerin en sevdiği gıdalardan biri olan balıkların oranı bu seride %75. Farklı okyanus balıklarının lezzeti ile tatlandırılmış Pasifica serisinde birçok vitamin de bulunuyor.

Wild Praire serisi tavuk ve hindi etlerinin yanı sıra ringa ve sudak balıkları ile zenginleştirilmiş bir formüle sahip. Kedilere zararı olan herhangi katkı maddesi içermeyen Wild Praire mamalarda sindirime yardımcı taze sebze ve meyveler de bulunuyor.

Acana’nın son serisi Ranchlands domuz ve bizon eti barındırıyor. Yine %75 oranında taze et içeren bu mamalarda kaliteli tahıllar da mevcut.

ACANA BÜYÜK KEDİ VE KÖPEK MAMALARI yazımızı da okuyabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.