biolinekedisampuani

Bioline Sıvı Kedi Şampuanları

Kediler suyu ve yıkanmayı sevmeyen canlılar olarak bilinse de bu bütün kedi ırkları için geçerli değildir. Ankara kedisi, Van kedisi ve Norveç Orman kedisi gibi bazı kedi ırkları suyla oynamayı ve hatta yüzmeyi severler. Bunun yanında Devon Rex, Ukraynalı Levkoy kedisi ve Sfenks kedileri gibi tüysüz cinslerin deri yapıları nedeniyle düzenli olarak yıkanmaları gerekir. Suyu sevmeyen kedilerin bile yılda bir ya da iki kez olacak şekilde nadir olsa da yıkanma ihtiyaçlarının olduğu bilinir. Özellikle dışarı çıkan kedileri kirlerden arındırmak ve mantar, pire ile kene gibi dış parazitlerden korumak için banyo yapmaya alıştırmak önemlidir. Fakat kedilere banyo yaptırırken insanların kullandığı şampuan ve sabun gibi kozmetik sayılan ürünler kullanılamaz. Bu nedenle tüylü dostlarımızın kürklerine ve derilerine zarar vermeyecek özel kedi şampuanları ile yıkanmaları şarttır. Kedilerin tüy ve deri bakımını yapıp temizlenmelerini sağlamak için Bioline kedi şampuanlarını kullanabilirsiniz.

KEDİ ŞAMPUANLARI

biolinekedisampuani1

Kedi Şampuanı Nasıl Kullanılır?

Kedinizi yıkarken şampuan kullanmanız deri bakımının yapılması ve tüy sağlığının muhafazası için gereklidir. Ayrıca kedi şampuanları kedinizin kürkünün tüm katmanlarına ulaşarak derinin ve tüylerin tamamen temizlenmesi ile tüylerinin parlak ve yumuşak olmasını sağlar. Fakat kedi şampuanlarını kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Kendini koruma konusunda tetikte canlılar olan kediler şampuanı ilk kullandığınızda korkuya kapılabilirler. Bu nedenle önce kedinizin tüylerinin her tarafını iyice ıslatarak sonra ona şampuanı koklatmanız yerinde olacaktır. Böylece kediniz bu yeni maddenin kendisine zarar vermeyeceğini anlayacaktır.

Kedinin güvenini kazandıktan sonra sıvı kedi şampuanını elinize az miktarda dökerek kedinizin ıslak kürküne sürtün. Böylece şampuanın köpürerek kürkün en derinlerine kadar nüfuz etmesini sağlamış olursunuz. Bir süre kedinizi yumuşak hareketlerle okşayarak şampuanın her yere dağılmasını sağlayın. Bu işlemi yaparken kedinin kulaklarına, burnuna, gözlerine ve ağzına şampuanın temas etmemesine özen gösterin. Daha sonra kedinizin tüylerini ters tarafa nazikçe yatırarak su kürkün derinliklerine gelecek biçimde bol su ile durulayın. Durulama esnasında kedinizin yüzüne doğrudan su gelmesine engel olmanız önemlidir. Durulama işlemini birkaç kez tekrar edin ki şampuan tamamen aksın ve kedinizin üzerinde kalıntı olmasın. Eğer şampuanı iyice durulayamazsanız kedinizde kepeklenme görülecek ve kediniz kaşınmaya başlayacaktır. Kedinizin tertemiz ve bakımlı tüylere kavuşmasını sağlamak için Bioline kedi şampuanlarını kullanmanızı öneririz.

biolinekedisampuani2

Bioline Kedi Şampuanlarının Özellikleri

Türkiye’nin en çok tercih edilen kedi şampuanı olan Bioline kedi şampuanları sıvı ve toz çeşitleri ile kedinizin temiz olmasını sağlarken tüy ve deri bakımını da yapar. Fiyat avantajının yanında kedinizin sağlığına da katkıda bulunan Bioline sıvı kedi şampuanları nem tutucu özelliği sayesinde derinin nemlenmesini ve tüylerin parlak olmasını sağlar. Bol köpürme etkisi ile kedinin kürkünün her yerine nüfuz edebilen Bioline sıvı şampuanlar özel formülü ile mantar gibi hastalıkların önüne geçilmesine olanak verir. Bioline şampuan çeşitleri kedinizin tüylerini yumuşacık hale getirir. İçindeki bitki özleri nedeniyle kedinizin hoş bir koku yaymasını da Bioline şampuanlar ile sağlayabilirsiniz.

Bioline sıvı kedi şampuanlarını kullanarak kedinizi yıkadıktan sonra kurulamayı ihmal etmeyin. Çünkü kediler de üşürler. Bu konuda bilgi sahibi olmak için KEDİLERDE ÜŞÜME hakkındaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.