Whiskas Kedi Ödül Mamaları

Kedi ödül mamaları eğitimi çok zor canlılar olan kediler için gereklidir. Çünkü kedi doğası gereği oldukça inatçı ve başına buyruk bir canlıdır. Bu karakter özellikleri özgürlüğe düşkün yapıları ile birleştiğinde kedilerin eğitilmesini kolaylaştırmak ve istenmeyen davranışlarda bulunmalarını önlemek için kedi ödül mamaları kullanılmaktadır. Kedi ödül mamaları ile kedinizin olumlu davranışlarının pekiştirilmesi mümkünken aynı zamanda onun besin ihtiyacının bir kısmını da karşılamış olunur. Kedinizle özel bir bağ kurmanızı sağlayan kedi ödül mamaları kontrollü ve belirlenen ölçüler ile zamanlarda kedilere verilmelidir. Kedi ödül mamaları birçok farklı içerikle değişik markalar tarafından piyasaya sunulmaktadır. En iyi kedi ödül maması için tercihiniz Whiskas kedi ödül maması çeşitleri olsun.

whiskaskediodulmaması1

Kedi Ödül Maması Nasıl Kullanılmalı?

Kediler çok zeki canlılar olmalarına rağmen yapıları gereği köpekler gibi eğitilmeye yatkın değildirler. KEDİ ÖDÜL MAMALARI temelde kedilerin olumlu davranışlara teşvik edilerek bir nebze eğitilmelerine katkıda bulunmak amacı ile kullanılır. Bu mamalar öncelikle eve yeni adapte olan yavru kediler ile yetişkinler için kullanılır. Kediler aslında çok kolay öğrenirler ve evinize onları ilk aldığınız andan itibaren tuvalet alışkanlığı gibi önemli rutinleri gerçekleştirmeye eğilimlidirler. Fakat bu adaptasyonun hızlanması için motive olmaya ihtiyaçları duyabilirler. Bu motivasyonun bir aracı olarak kedi sahipleri kedi ödül maması çeşitlerinden yararlanabilir. Kedinize tuvalet alışkanlığı kazandırmanın yanında eşyaları tırmalamasının önüne geçmek, belirlediğiniz alanlara girmemesini sağlamak ve onun için tehlike oluşturacak davranışlardan kaçınmasına yardımcı olmak için kedi ödülleri edinmelisiniz.

Kedi ödül mamaları sadece kedinin eğitimine katkıda bulunmak için kullanılmaz. Bu mamalar aynı zamanda kediler için yararlı besin değerleri içerdiğinden de gereklidir. Ayrıca çok lezzetli oldukları için kediniz kedi ödülleri ile daha mutlu olur.

Kedi ödül maması kuru mamalar gibi her gün düzenli olarak kedinize yedirebileceğiniz gıdalar değildir. Yaş mamalar gibi ödül mamaları da belirli aralıklarla ve ölçülü biçimde kedilere verilmelidir. Örneğin kedinize haftada iki kez yaş mama vererek hem onu mutlu edip hem de sindiriminin düzenlenmesine yardımcı olursunuz. Bu ödül mamaları için geçerli değildir. Ödül mamasını kediniz olumlu bir davranış gösterdiğinde vermeniz doğru olacaktır. Kedinize ödül maması yedirecekseniz onun pozitif bir davranışını pekiştirme ve negatif davranışı ortadan kaldırma şartını gözetmelisiniz. Kedinizin yaşı, kilosu ve cinsi ödül mamasının miktarının belirlenmesinde esas unsurlardır. Kedi ödül mamalarının muhafazası ise mutlaka buzdolabında ve kapalı ambalajda yapılmalıdır. Açılan ödül mamaları buzdolabında bile olsa fazla bekletilmemeli ve çabuk tüketilmesi sağlanmalıdır. Çünkü bu mamalar hızla bozulur ve bozuk mamaların tüketilmesi kedinizin sağlığını ciddi şekilde etkiler.

whiskaskediodulmaması2

Whiskas Kedi Ödül Maması Çeşitleri

Kedilerin en sevdiği mamalardan olan kedi ödüllerini seçerken kedinizin damak zevkini dikkate almalı ve kedinizin ağırlığına, yaşına ve cinsine en uygun mamayı tercih etmelisiniz. Seçiminizi belirleyecek en önemli etken ise mamanın kalitesidir. Bunun için Whiskas kedi ödül mamaları en doğru tercih olacaktır. Kedilere özel Whiskas Temptations Tavuklu ve Peynirli Ödül Maması yüksek kalitesi ile kedinizin bayılacağı bir lezzet. Dışı çıtır çıtır, içi ise yumuşak olan bu mama 3 ayın üzerindeki her kediye uygun. Whiskas Anti Hairball Ödül Maması ise kedinizin afiyetle yiyeceği bir besin olmanın yanında temizlenme sonucu midesine yerleşen tüy toplarının oluşmasını önleyen sağlıklı bir mama. Kedinizin olumlu davranışlarını pekiştirmek, aranızdaki bağı kuvvetlendirmek ve onu mutlu etmek için Whiskas kedi ödül maması çeşitlerini deneyebilirsiniz.

REFLEX KÖPEK ÖDÜL MAMALARI ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.