Avustralya Teriyeri Köpek Özellikleri

Avustralya Teriyeri Köpek Özellikleri

Avustralya Teriyeri Köpek Özellikleri

Avustralya Teriyeri Köpek Özellikleri

Kökeni adından’da anlışıldığı gibi Avustralya’ya dayanmaktadır. Sevecen ve cana yakın olması ile bilinmektedir. Aile içinde rahatlıkla bakabileceğiniz bir köpek türüdür. Tüyleri uzundur ve devamlı bakım yapılması gerekmektedir. Köpek tarağı ve fırçaları ile düzenli bir şekilde tüy bakımı yapılmalıdır. Yine bu ufaklığı yıkarken seçeceğiniz köpek şampuanının iyi olması gerekmektedir.

Avustralya teriyerleri oldukça zekilerdir. Gözlemci olma huyları ile bilinirler. Aile içinde yaşadıkları zaman çok uyumlu olurlar. Aynı zamanda aile ile vakit geçirmekten inanılmaz keyif alırlar. Bazı durumlarda agresif ve saldırgan olabilirler, bu durumu idare etmeniz gerekmektedir. Diğer köpeklerle iyi anlaşamazlar eğer 2 köpek olarak Avustralya teriyerini alacaksınız bir daha düşünmenizi öneriyoruz.

Yaklaşık 13 ile 15 yıl arasında yaşamlarını sürdürmektedirler. Genellikle mavi renk, ten rengi ve kırmızı renkte olurlar. Dişi köpekler 5 kg ile 7 kg arasında değişmektedirler. Erkek köpekler ise 6 kg ile 7.5 kg arasında değişmektedirler. Dişilerin boyları maksimum 29 cm olmaktadır, erkek köpeklerde ise yine 29 cm’e kadar uzamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.