Basset(Base) Hound Köpek Irkı Özellikleri

Basset(Base) Hound Köpek Irkı Özellikleri

Basset(Base) Hound Köpek Irkı Özellikleri

Küçük ırk köpek olarak geçmektedirler.Basset(Base) Hound Köpek Irkı Özellikleri. Basset hound Oldukça dost canlısı sevecen bir köpek ırkıdır, özellikle çocukları olan ailelerin bakması için önerebileceğimiz bir köpekdır. Eğitim sırasında özellikle köpek ödül maması kullanmanızı öneriyoruz, çünkü bunu yapmadığınız zaman eğitim sizin açınızdan biraz zor geçebilir. İlk üretildiği yer Büyük Britanya’dır bu köpek ırkının kariyeri burada başlamıştır.

Oldukça kısa bacaklara sahiplendir, aynı zamanda bacaklarının tersi oranında uzun kulaklara sahiplendir. Gözlerinde mukus ile tıkandığı için her gün köpek göz temizleme losyonları ile temizlenmesini öneriyoruz. Bu köpek ırkları hareket etmeyi sevmezler ve siz onları hareket etmeye zorlamazsanız aşırı kilo alabilirler. Kesinlikle bu köpek ırkının düzenli şekilde az veya çok bir şekilde hareket etmeleri gerekmektedir.

Basset hound Ortalama 10 ile 13 sene içerisinde yaşarlar. Dişileri 28 ile 35 cm arasında boyları bulunmaktadır, kiloları ise 21 ile 27kg’dur. Erkeklerin boyları 30 ile 37 cm arasındadır, kiloları ise 24 ile 30 arasındadır. 7 çeşit farkı renklerden bu köpek ırkını bulabilirsiniz.

Basset köpek ırkı , tavşan gibi küçük oyunların avlanması için yetiştirildi ve hala bu amaçla ülkenin bazı bölgelerinde kullanılıyor. Bir tavşanın izinde olmadığı zaman, çocukları seven rahat bir aile dostudur .

Hush Puppy köpeği olarak biliniyor olabilir, ancak Basset Hound bir reklam simgesinden çok daha fazlası. Sakin kişiliğiyle ve kısa boylu ama asil görünümüyle Basset Hound, popüler bir aile arkadaşı ve aynı zamanda yavaş tempolu fakat keskin bir av köpeği.

Basset ismi, Fransızca anlamına gelen bas kelimesinden gelir, düşük anlamına gelir.Gerçekte, kısa bacaklarda büyük köpeklerdir. Kısa bacaklı görünümleri, akondroplazi denilen bir cüce biçiminin sonucudur. Büyük bedenine rağmen, Basset bir kucak köpeği olduğuna inanıyor ve sizin için en iyisini yapacağına inanıyor.

Bassets koku av köpeğidir , yani avlarının kokusunu takip ederek avlanmak için yetiştirilirler. Onların olağanüstü koku alma duyusu yalnızca Bloodhound’unkinden ikinci.

Basset’inizi yürürken takip etmeyi sevdiğini unutmayın. Takip etmek istediği bir kokuyu alırsa , tasmasız olmasa bile dolaşabilir . Bassets bir koku izlenirken tek tek kurulurlar ve bir çit tarafından kapatılmazlarsa veya engellenmezlerse onu bir arabanın önündeki sokağa sokarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.