Basset(Base) Hound Köpek Irkı Özellikleri

Basset(Base) Hound Köpek Irkı Özellikleri

Basset(Base) Hound Köpek Irkı Özellikleri

Basset(Base) Hound Köpek Irkı Özellikleri

Küçük ırk köpek olarak geçmektedirler. Basset hound Oldukça dost canlısı sevecen bir köpek ırkıdır, özellikle çocukları olan ailelerin bakması için önerebileceğimiz bir köpekdır. Eğitim sırasında özellikle köpek ödül maması kullanmanızı öneriyoruz, çünkü bunu yapmadığınız zaman eğitim sizin açınızdan biraz zor geçebilir. İlk üretildiği yer Büyük Britanya’dır bu köpek ırkının kariyeri burada başlamıştır.

Oldukça kısa bacaklara sahiplendir, aynı zamanda bacaklarının tersi oranında uzun kulaklara sahiplendir. Gözlerinde mukus ile tıkandığı için her gün köpek göz temizleme losyonları ile temizlenmesini öneriyoruz. Bu köpek ırkları hareket etmeyi sevmezler ve siz onları hareket etmeye zorlamazsanız aşırı kilo alabilirler. Kesinlikle bu köpek ırkının düzenli şekilde az veya çok bir şekilde hareket etmeleri gerekmektedir.

Basset hound Ortalama 10 ile 13 sene içerisinde yaşarlar. Dişileri 28 ile 35 cm arasında boyları bulunmaktadır, kiloları ise 21 ile 27kg’dur. Erkeklerin boyları 30 ile 37 cm arasındadır, kiloları ise 24 ile 30 arasındadır. 7 çeşit farkı renklerden bu köpek ırkını bulabilirsiniz.

 

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.