Beagles Köpek Irkı Özellikleri

Beagles Köpek Irkı Özellikleri

Beagles Köpek Irkı Özellikleri

Beagles Köpek Irkı Özellikleri

Beagles köpek ırkı ismini küçük anlamına gelen beag’den almaktadır. Menşei Büyük Britanya’ya aittir, ilk olarak burada üretilmeye başlamıştır. Oldukça sevecen ve sıcak kanlı bir köpek ırkıdır, çocuklar ile çok iyi anlaşırlar. Rahatlıkla aile içinde ve ev ortamında bakılabilecek köpek ırklarından biridir. Diğer köpek ırkları ile oldukça iyi anlaşırlar.Hem diğer köpek ırkları ile hemde çocuklar ile iyi anlaşır. Hareket etmeyi çok fazla sevmezler, fakat tembellik oluşmaması için kısa mesafede olsa yürüyüşe çıkartmanızı öneriyoruz.Oldukça sakin yavaş hareket eden sizi fazla yormayacak sevimli bir arkadaş olur.

Kaslı bir vücut yapısına sahiptir.Görüntü olarak kare gibi bir yapıya sahiptir.Yumuşak ve kısa parlak tüylere sahiptir.Üç rengin muhteşem birleşimidir.Siyah,beyaz ve kahverenginin birarada en güzel kombinesi olduğunu söylemek abartı olmaz.Uzun iki yana sarkmış kulakları da ayrı bir cazibe haline getirir Beagles ırkı köpekleri.

Ortalama 13 ile 15 yıl arasında yaşamaktadırlar. Erkekler 10 ile 11 kg arasındadır, boyları ise 35-40 cm arasındadır. Dişiler ise erkeklere göre daha az ağırlıkta ve boyda olurlar.Dişiler  8 ile 10 kg arasındadır, boyları 32 ile 38 cm arasındadır.

Küçük ırk köpek olan beagles’i özellikle çocukları olan ailelerin beslemesini öneriyoruz.Çocuklar ile eğlenceli zaman geçirebilecek sevimli bir dost olacağından emin olabilirsiniz. Bunun dışında ilk defa evcil hayvan bakacak hayvan severlerede bakması için önerebileceğimiz köpek ırklarındandır. Oldukça sevecen uysal ve zeki bir köpek olduğunu bilmenizi isteriz.

Beslenmesine dikkat edilmesi sağlıklı gelişimi açısından olumlu etkisi olacaktır.Kısa tüy yapısı nedeniyle çok sık taranma ihtiyacı olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.