Belçika Tervuren Köpek Irkı Özellikleri

Belçika Tervuren Köpek Irkı Özellikleri

Belçika Tervuren Köpek Irkı Özellikleri

Belçika Tervuren Köpek Irkı Özellikleri

Belçika tervuren köpek ırkı ilk olarak adından’da anlaşılacağı üzere Belçika’da üretilmeye başlanmıştır. Bu köpek ırkı hareket etmeyi ve egzersiz yapmayı çok sever. Oldukça zeki ve akıllıdır, eğitime yatkınlığı çok yüksektir. Rahatlıkla eğitebileceğiniz bir köpek ırkıdır. Alan korumasında oldukça başarılıdır, bahçeli bir eviniz var ise ve giren kişiyi köpeğiniz tanımıyorsa işi gerçekten zor olur. Bu köpek ırkı polis ve asker görevlerinde’de başarılı bir şekilde görev almaktadır. Belçika kurdu büyük ırk olduğu için her ne kadar kolay öğrenebilsede, ilk defa köpek bakacak kişilerin bakması önerilmeyecek bir köpek ırkıdır. Bu köpek ırkını eğitirken kesinlikle öfke, gözdağı ve fiziksel güç kullanmamanız gerekir aksi takdirde sonuçları sizin için kötü olacaktır. Sabırlı bir şekilde henüz yavru iken eğitime başlanmasını öneriyoruz, oldukça akıllı olduğu için eğitim konusunda asla zorlanmazlar.

Bu köpek ırkını eğitirken kesinlikle öfke, gözdağı ve fiziksel güç kullanmamanız gerekir aksi takdirde sonuçları sizin için kötü olacaktır. Sabırlı bir şekilde henüz yavru iken eğitime başlanmasını öneriyoruz, oldukça akıllı olduğu için eğitim konusunda asla zorlanmazlar.

Kürkleri birden fazla renkten oluşabilir 6 çeşit kürk rengi mevcuttur. Ortalama 11 ile 14 yıl arasında yaşamaktadırlar. Dişi köpekler 19 ile 25 kg arasındadır, boyları ise 55 ile 61 cm arasındadır. Erkek belçika tervuren’ların kg 26 ile 32 kg arasındadır, boyları ise 61 ile 67 cm arasında olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir