Bernedoodle Köpek Irkı Özellikleri

Bernedoodle Köpek Irkı Özellikleri

Bernedoodle Köpek Irkı Özellikleri

Bernedoodle Köpek Irkı Özellikleri

Bernedoodle Köpek ırkları çok sevecen ve zeki olarak bilinmektedir. Sahibi ve çevre ile uyumu, arkadaşlığı çok üst düzeydedir. Canis soyundan gelmektedir. Aile içinde rahatlıkla bakabileceğiniz bir köpek ırkıdır. Çocuklar ile çok iyi anlaşabilirler. Kıvırcık ve dalgalı tüylere sahiplerdir. Eğer evde bir köpek beslemek istiyorsanız kesinlikle bernedoodle’i beslemenizi önerebiliriz. 10 ile 13 yıl arasında yaşam süreleri bulunmaktadır.

Tarihçesi

Bernedoodle nispeten yeni bir cins. Swissridge Kennels’den Sherry Rupke, 2003’te Bernedoodle’ı ilk kez kasıtlı olarak yetiştiren Poodles ve Bernese Dağ Köpekleri’ni ilk kez yetiştiren bir üreticidir.

Nispeten yeni bir cins ve iki safkanın melezi olan Bernedoodle, Amerikan Köpek Hibrit Kulübü, Tasarımcı Köpekler Kennel Kulübü, Uluslararası Tasarımcı Köpek Tescili ve Tasarımcı Irkları tarafından tanınmasına rağmen, Amerikan Kennel Kulübü tarafından tanınmamaktadır.

Bernedoodle ve aracılığıyla, bir refakatçi köpektir. Irk, kaniş ailesinin zekasını ve Bernese Dağ Köpeği’nin büyüleyici, şapşal, mutlu neşe mizaçlarını miras alır. Bernedoodles, aileleriyle birlikte vakit geçirdikleri zaman, çocuklar da dahil olduğu zaman mutlu olur ve katılımcılar hem eğlenerek hem de eğlenceye katılırlar.

Cins, uzun zamandır etrafta bulunmuyor, bu nedenle bireysel köpekler hakkında doğru tahminlerde bulunmak zor olabilir. Bazen daha fazla kaniş özellikleri kazanırlar, diğer zamanlarda da Bernese’ye daha çok benzerler. Bununla birlikte, Bernedoodles hayranları arkadaşlıklarına, eğlencelerine, zekâlarına ve şefkatlerine bayılıyorlar . Aynı zamanda alerjisi olanlar için bir nimet olan hipoalerjenik olma eğilimindedirler.

Kişiliklerine ek olarak, Bernedoodles görünüşte farklı olabilir. Paltoları kıvırcık, dalgalı veya düz olabilir ve çeşitli renklerde olabilir. Üç boyutta gelirler; minyatür, minyatür ve standart. Bu boyutlar, oyuncak, mini veya standart olabilen Fino köpeği ebadının ebadına göre belirlenir.

Bernedoodles oldukça uyarlanabilir ve akışa uygun. Daha küçük ölçekli Bernedoodles, enerjiyi yakmak için en iyisi bir avluya sahip olan Standart Bernedoodles’tan daha iyi apartman evcil hayvanlarına sahiptir. Bu cins, genellikle günlük en az bir uzun yürüyüşle karşılayan ılımlı egzersiz gereksinimlerine sahiptir.

Tüm aile için bir köpeğe ihtiyacınız varsa veya iyi bir zekası olan, sevimli ve akıllı bir karışık ırk arayan bir bekar sahibiyseniz, yüzünüze antikleri ile gülümseyecek, bulamazsınız. Bernedoodle’dan çok daha iyi bir seçim.Evinize neşe katacağından emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir