Bichon Frise Köpek Irkı Özellikleri

Bichon Frise Köpek Irkı Özellikleri

Bichon Frise Köpek Irkı Özellikleri

Bichon Frise Köpek Irkı Özellikleri

Mükemmel bir dış görünüme sahip yumuşacık beyaz tüyleri olan bichonlar küçük ırk köpek olarak geçmektedir. Bazı zamanlar beyaz kanişler ile karıştırılabiliyor fakat bu ırk bichon frise olarak geçmektedir.

Madagaskar yakınlarındaki Afrika sahillerindede üretilmeye başlanmıştır. Daha sonra kuzey İtalya’daki Bologna yakınlarında yetiştirilmeye başlanmıştır. Bichon fries Akdeniz’de doğduğu ve ticaret yolları ile diğer ülkelerede ulaştığı ve türünün böyle yayıldığı bilinmektedir. Bichon köpek ırkları küçük olmalarına rağmen çok güçlü bir yapıya sahiplerdir. Diğer küçük ırklara göre daha güçlülerdir.

Bichon frise’lar tek renkten oluşmaktadır, her daim beyaz renktedirler. Siyah gözleri ve siyah burunlaır bulunmaktadır. Aileniz için bir evcil hayvan arıyorsanız kesinlikle bichon’a düşünebilirsiniz. Bu ufaklık oyun oynamayı çok sever ve daima mutlu olmayı bir şekilde başarır. Çok sevecen ve naziktir, sahibi ile güzel bir iletişim kurabilir.

Bu köpek ırkının bir diğer özelliği tüy dökümü çok fazla yapmamalıdır, uzun tüyleri olmasına rağmen tüyleri çok fazla dökülmez. Alerjisi olan insanlar için bu köpek ırkını beslemeleri önerilmektedir. Bichon köpek ırkı sahibinden ve ailesinden ayrıldığı zaman çok fazla acı çeken bir köpek ırkıdır. Mümkün olmadıkça bu köpek ırkını yalnız bırakmamanızı öneriyoruz. Sizin yokluğunuzda çok kısa sürede tranvalar yaşayabilir ve psikolojisi bozulabilir.

Bichon frise çok akıllı bir köpek ırkıdır, oyun oynamayı çok severler. Aynı zamanda eğitim almaya çok yatkın bir köpek ırkıdır. Eğer onu eğitmek isterseniz bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Onu eğitirken kesinlikle sert müdahaleler ve ses yükseltmeler yapmamanızı öneriyoruz, nazik ve güzel bir şekilde eğitmeniz onun ve sizin açınızdan iyi olacaktır.

Diğer köpek ırkları ile iyi geçinirler fakat evinize bir yabancı girdiğinde kesinlikle sizi uyaracaklardır.

Ortalama 12 ile 15 yıl arasında yaşamaktadırlar. Kiloları 3 ile 5 yıl arasında değişmektedir. Boyları 25 ile 32 cm arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.