Bracco Italiano Köpek Irkı Özellikleri

Bracco Italiano Köpek Irkı Özellikleri

Bracco Italiano Köpek Irkı Özellikleri açısından ele alacak olursak ile belirtmemiz gereken  Avrupa’nın en eski av köpekleri olduklarıdır.On altıncı yüzyılda avda ateşli silahlar kullanılmaya başlandığı zaman popüler olmuşlardır. Bracco Italiano Avını  bulma konusunda yeteneği çok gelişmiştir. Yakaladığı avı güvenli bir şekilde bulur ve hata yapmadan sahibine getirir.Bu ırk her türlü ava uyum sağlayabilir. Avcı ile tam bir iş birliği içine girer ve mümkün olduğunca avcının isteklerini çabuk anlayarak yerine getirir. Sakin ve temizdir. Aile ortamına çabuk bir şekilde iyi uyum sağlar.

Bracco Italiano Köpek Irkı Fiziksel Özellikleri

Yüzü ciddi görünüşlü olan , uzun ve hızlı koşabilen zarif ve güçlü bir köpek ırkıdır. Uzun ve köşeli bir başı , dışa doğru çıkık bir kavisli kaşları vardır .Kalın burnu et rengi veya kahverengidir. Dudakları sarkıktır. Gözler: tüylerinin rengine göre , sarı yada aşı boyası renginde. Kulaklar : çok gelişmiş sarkık ve tomar biçiminde . Kuyruk : 15-25 cm. Tüyler: kısa ve parlak. Renkler: saf beyaz , portakal amber yada kestane lekeli beyaz yada portakal veya kestane benekli beyaz. Boyunda aşırı sarkıklık kusur kabul edilir.

Birçok görev üstlenebilen av köpekleri hem kolayca eğitilebilir hem de arkadaşlık edebilir. Bracco Italiano Köpek Irkı Özellikleri  açısından avcılık için üretilmiş olmaları ile ön plana çıkmaktadır ve ırkın alt sınıfına bağlı olarak avlanma sırasında avı bulur, gösterir, koşar, tutar ve avı getirebilirler. Bu sınıfın su köpekleri tahmin edebileceğiniz gibi yüzmeyi de sever ve iyi yüzerler.Av köpekleri genel olarak çok iyi terapi köpeği veya yardımcı bir  köpek olabilir.

Av köpekleri onları eğlendirebilecek ve egzersiz yaptırabilecekler insanlar için iyi bir seçimdir. Aktif yaşam tarzınıza uyum gösterecek bir köpek arıyorsanız, bir av köpeği sonsuza kadar sizin evcil hayvanınız olabilir. Ayrıca çok iyi aile köpekleridir.

Bracco Italiano

Bracco Italiano

Bazı köpekler diğerlerine göre daha basittir: daha iyi antrenman yaparlar ve oldukça kolaydırlar. Bu anteremanlarda yüksek enerji harcadıkları için köpeğinize yüksek enerjili köpek maması vermeniz onun direncini dahada artıracaktır. Ayrıca hatalarınızdan veya tutarsızlığınızdan geri dönmek için yeterince dayanıklıdırlar. Son derece hassas, bağımsız düşünen ya da iddialı olan köpekler, ilk kez sahiplerinin yönetmesine eğitmesi için daha zor olabilir.
Bu ırk üşünceli , itaatkar, uysal , eğitilebilir ve sadık bir köpektir.Çok neşeli bir köpek değildir..

Yüksekliği: 55-67cm, ağırlığı : 25 – 40 kg. civarındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.