Flandre Çoban Köpeği Irkı Özellikleri

Flandre Çoban Köpeği Irkı Özellikleri:Çok yönlü bir çiftlik köpeğidir.

Flandre Çoban Köpeği

Flandre Çoban Köpeği Irkı Özellikleri arasında öncelikli olarak çok yönlü bir çiftlik köpeği olduğunu belirtmek gerekir.Flandre Çoban Köpeği Çiftçilere hayvancılık (özellikle sığır), arabaları çekme ve koruma gibi çok sayıda görevde yardımcı olmuştur.Çalışkan ve akıllı Bouvier hala ideal bir çiftlik köpeği, aynı zamanda iyi bir bekçi köpeğidir.

Flandre Çoban Köpeği  dayanıklılığı ve gücü ile ön plana çıkmaktadır. Aslında çalışkan bir çiftlik köpeği olmak için yetiştirilmiştir. Sevdiği insanlar arasında büyürse tam bir aile köpeği olur. Görünüşü çarpıcıyken, bu köpeğin çekiciliği genellikle akıllı olması ve sakin doğasında bulunur.

Korkusuz ve güçlü bir kişiliğe sahip olan Bouvier, açık havada doğal bir atlettir ancak aynı zamanda içeride de olmaktan mutluluk duyar. Çok yüksek enerjili olmasa da, sağlıklı kalmak için güçlü bir egzersize ihtiyaç duyarlar. Bir apartman dairesi veya küçük bir evde rahatça yaşayabiliyor, ancak günde birkaç kez yürüyüşe çıkarmak gerek

Flandre Çoban Köpeği antrenmanla iyi iş yapar ve genellikle çabuk öğrenir. Yine de, güçlü ve bazen inatçı olabileceği için, ilk kez köpek besleyecek sahipler için tavsiye edilmez.

Flandre, titiz insanlar için tavsiye edilmez, çünki çok fazla tımar gerektirir

Flandre büyüklüğü, sürü içgüdüsü ve güçlü kişiliği, tasma eğitimini son derece tavsiye edilir hale getirir.Ailesiyle olduğu zaman mutludur.

Bouvier, akıllı, koruyucu ve güçlü iradesiyle bilinir.

Ailesine derinden bağlıdır. Uzun süre yalnız kaldığı zaman sıkılır – havlama, kovalama ve çiğneme gibi can sıkıcı davranışlara başvurur – aynı zamanda çok mutsuz olur.

Her köpek gibi,  erken sosyalleşmeye ihtiyaç duyar – birçok farklı insana, manzaraya, seslere ve deneyimlere gençken alışmalıdır.

Flandre Çoban Köpeği evin çevresinde uzanıp mutlu arkadaşlıkların tadını çıkarmaktan mutluluk duyar. Son derece aktif değil ama düzenli egzersize ihtiyacı vardır.

Eğitim, Flandre köpeğini eve getirdiğiniz gün başlamalıdır. Genellikle memnun etmek için isteklidir, bu yüzden eğitim oldukça kolaydır. Ama inatçı olabilir, bu nedenle sahiplerinin baskın kişiliğini yenmek için tutarlı ve sağlam olması gerekir.

Flandres yavrularını eğitmenin bir diğer önemli adımı sosyalleşmedir. Sosyalleşme, yavru köpeklerin veya yetişkin köpeklerin nasıl arkadaş canlısı olabileceğini ve diğer köpeklerle ve insanlarla nasıl bir araya geleceğini öğrenmesidir.

Yabancılar için şüpheli olabilir ve ailesini çok korur. Sosyalleşme onun aşırı utangaç veya koruyucu hale gelmesini önleyecektir. yavrularını, köpekleri yabancılara ve alışılmamış durumlara alıştırmak için evcil hayvanlar ile bir araya getirmelisiniz

Flandre köpeğini yetiştiriyorsanız özel dikkat göstermelisiniz. Diğer büyük ırklar gibi, Flandre de dört ile yedi aylık bir yaş arasında çok hızlı büyür ve bu da onu kemik bozukluklarına karşı hassas hale getirir. Köpeğinize yüksek hızlı, düşük kalorili bir diyet uygulayarak onu çok hızlı büyümesini engelleyin

NOT: Yetişkin köpeğinizin ne kadar yediği, büyüklüğüne, yaşına, yapısına, metabolizmasına ve aktivite düzeyine bağlıdır. Köpekler tıpkı insanlar gibi bireylerdir ve hepsinin aynı miktarda gıdaya ihtiyacı yoktur. Satın aldığınız köpek maması kalitesi de bir fark yaratır – köpek maması ne kadar iyi olursa, köpeğinizi beslemeye doğru gidersiniz.

Köpeğinizin yiyeceğini ölçerek ve günde iki kez besleyerek, her zaman yemeklerden uzak tutmaya devam edin. Aşırı kilolu olup olmadığından emin değilseniz, ona göz testi ve uygulamalı testi verin.

İlk önce ona bakın ve belini görmeye çalışın. Ardından ellerinizi sırtına, parmaklarınızla omurgaya doğru bastırın, parmaklarınız aşağı doğru yayılır. Sert hissetmek zorunda kalmadan onun kaburgalarını görebilmeniz gerekir. Eğer yapamazsan, daha az yemek ve daha fazla egzersize ihtiyacı var demektir.

Flandre, çocukları da dahil olmak üzere ailesine adanmış ve koruyucu olan harika bir aile köpeğidir.

En iyi şekilde çocuklarla birlikte olmayı öğretmek için, onlarla birlikte yetiştirilmeli ya da onlarla yaşamıyorsa, büyüdükçe çocuklara maruz kalmalıdır.

Her cinste olduğu gibi, çocuklara her zaman köpeklere nasıl yaklaşacaklarını ve onlara nasıl dokunacaklarını öğretmelisiniz ve her iki tarafın da herhangi bir ısırma veya kulak veya kuyruk çekmesini önlemek için köpekler ve küçük çocuklar arasındaki her türlü etkileşimi denetlemelisiniz. Çocuğunuza yemek yerken veya uyurken herhangi bir köpeğe asla yaklaşmamaya veya köpeğin yemeğini uzaklaştırmaya çalışmayın. Hiçbir köpek, ne kadar arkadaş canlısı olursa olsun, bir çocukla gözetimsiz bırakılmamalıdır.

Büyüdüğünde onlarla birlikte olma şansı için diğer köpekler ve hayvanlarla birlikte yetiştirilmelidir. Sosyalleşir ve uygun şekilde eğitilmişse, genellikle evindeki diğer hayvanları görmezden gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir