keditasimacantalari

Kedi Taşıma Çantaları

Evde beslenen kediler zaman zaman veteriner muayenesi ve seyahat durumu nedeniyle ev dışına çıkarıldıklarında mutlaka kedi taşıma çantaları kullanılmaktadır. Kediler bu çantaları pek sevmeseler de bu en güvenli ve doğru yoldur. Çünkü kediler evin dışındayken elinizden kaçabilirler. Kedi taşıma çantaları ile kedinizin dışarıda strese girmesini ve güvenliğini sağlasanız bile kediniz için çantaya girmek ve yuvadan uzaklaşmak bir kriz halini alacaktır. Ama bu krizi doğru kedi çantasını seçerek kendinizde ve kedinizde daha az strese yol açarak atlatmanız mümkündür.

kedi taşıma çantaları

Kedi Taşıma Çantaları Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kedi eşyalarının en önemlilerinden biri olan kedi taşıma çantaları edinirken dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır;

  • Kediniz için taşıma çantası alırken ilk kriteriniz çantanın boyutları olmalıdır. Kedinizin içinde rahat hareket edeceği bir çantayı seçmeniz kedinin de ebatlarına hâkim olmanız ile ilgilidir. Özellikle hareketli ve evden ayrıldığında çok strese giren kediler için oldukça büyük kedi taşıma çantalarını tercih edin. Ama kedi çantasını kendiniz taşıyacağınız için, taşımanıza uygun büyülükte olması da önem arz eder.
  • Seyahat için Kedi taşıma çantaları kedileri dışarı çıkardığınızda kedinin güvenliğini sağlamak amacı ile üretilmiştir. Bu nedenle çantaların açılıp kapanma düzeneklerine dikkat etmeniz gerekir. Kedi çantalarının kilitlenen kapakları ya da fermuarlı modellerde fermuarları kolay açılır şekilde dizayn edilmemelidir.
  • Kedi çantası seçiminde aranan bir diğer özellik de çantanın yeterli miktarda hava almasıdır. Kutu şeklindeki kedi çantalarında yanlarda ve önde parmaklıklar ya da kare şeklinde bölünmüş hava geçiren alanlar bulunur. Bu alanların sıklığı kedinin yeterince hava almasını sağlar. Sırt çantası modellerinde ise fazla delik olması kedinizin paniğe kapılmaması için şarttır.
  • Kedinizi içine kolayca koyabileceğiniz ya da çantanın içinden rahatlıkla çıkarabileceğiniz kedi taşıma çantalarını seçmeye özen gösterin. Kutu şeklindeki modellerde tamamen ikiye açılabilen mekanizmalı çantalar işinizi basitleştirecektir.
  • Taşıma çantaları arasında bir seçim yaparken mutlaka kedinin dışarıyı görebilmesini gözetin. Kediniz dışarıyı izlediğinde bir nebze oyalanacak ve rahatlayacaktır.
  • Taşıma çantaları sizin için de kediniz için de konforlu olmalıdır. Tutma kolu ya da tutma yerleri rahatça kavranabilmeli ve bu aparatlar kediyi sarsmadan taşımanızı sağlamalıdır.
  • Kedi ürünlerinin tümünde olduğu gibi taşıma çantalarında da ucuza kaçmak kedinizin güvenliği ve sağlığı açısından olumsuz sonuçlara yol açabilir. Kedi taşıma çantalarının kaliteli malzemelerden yapılması maliyeti artırsa da uzun ömürlü bir kullanım açısından gerekli bir unsurdur.

keditasimacantalari2

Kedi Taşıma Çantası Modelleri

Birçok farklı model kedi taşıma çantaları piyasada kolaylıkla bulunabilir. Bunlardan en yaygın olarak kullanılanları kutu şeklinde olan plastik çantalardır. Bu çantalar tamamen ikiye açılabilen ürünler olduğundan kedinin yerleştirilmesi ve çıkarılması kolaydır. Ayrıca kutu plastik kedi taşıma çantaları kapaklarındaki ve iki yanlarında bulunan parmaklıklar sayesinde hava alabilmektedir. Bu çantalarda tercihiniz Moderna, Catit ve İmac olabilir. Kedi kafeslerinde ise Eurocat’ı seçebilirsiniz.

Kedi taşıma çantaları içinde ikinci sırada şeffaf yüzlü çantalar var. Bu modeller hem kol hem de sırt çantası şeklinde dizayn edilebiliyor. Şeffaf taşıma çantalarının tercih edilmesinin nedeni ise kedinizin görüş alanının geniş olması. Bu özellik kedinin dışarıyı izleyerek daha az telaşlanmasını sağlıyor. Kol çantası biçiminde olan ve rahat taşınan Ferplast ile Trixie marka sırt çantası modellerini edinebilirsiniz.

Kedi taşıma çantalarında farklı modellerde bir tasarım arıyorsanız Trixie’nin sepet biçimindeki çantaları ile yine aynı markanın puset formunda tasarlanmış modelleri ile çekçekli çantaları petihtiyac.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Kedi güvenlik ürünleri arasında yer alan Trixie Kedi Cam Koruma Ağı ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.