Köpek Tuvalet Ürünleri

Köpekler insanlarla iletişim kurmak ve eğitim almak konusunda oldukça başarılı canlılar olsalar da tuvalet eğitimi almadan tuvaletleri yapmaları gereken yerleri içgüdüsel olarak bilmeleri mümkün değildir. Dolayısıyla kediler kadar titiz canlılar olmayan köpekleri iyi ve doğru bir tuvalet eğitiminden geçirmek şarttır. Köpekler evde ve dışarıda yapılacak bu eğitimin sonunda tuvalet ihtiyaçlarını doğru şekilde gidermeyi hızla kavrarlar. Ama köpeklerinizin tuvalet eğitimi süreci boyunca köpek tuvalet ürünleri edinmeniz de gerekir.

kopektuvaleturunleri1

Köpeklerde Tuvalet Eğitimi Nasıl Olmalı?

Tuvalet eğitimi köpeklerin alamsı gereken temel eğitimlerden biridir. Bu eğitim hem köpeğinizin hem de sizin mutlu ve sağlıklı olmanızın anahtarıdır. Köpeğinizle iletişiminizi kuvvetlendirmenin de bir yolu olan tuvalet eğitimi boyunca istikrarlı ve sabırlı olmanız önemlidir. Süreç içinde köpeğinize sert davranmamanız, onu zorlamamamız ve ödüllendirmeniz tavsiye edilir.

Tuvalet eğitimi köpeğiniz eve geldiği ilk andan itibaren başlamalıdır. Yavruyken her köpeğin bu eğitimi alması şarttır. Köpeklerde tuvalet eğitimi öncelikle evin içinde gerçekleştirilmelidir. Bunun nedeni köpeğin aşıları tamamlanana kadar dışarı çıkarılamaması ve dışarı çıktığı zaman da tuvalet ihtiyacını gidermesinin temelini almasıdır.

Tuvalet eğitiminde kullanılacak malzemelerin başında ise kafesler gelir. Köpeğinizin tuvaletini yapacağı alanı belirlemek eğitimin ilk adımını oluşturur. Kafeslerin yanın köpek tuvalet ürünleri arasında süreç tamamlanana kadar kullanacağınız materyaller köpek pedleri olacaktır. Bu pedler sayesinde köpeğiniz tuvalet ihtiyacını gidereceği yerleri de çabucak öğrenir ve evin diğer alanlarını kirletmez. Fakat bu pedleri köpeğinizin yemek yediği ve uyuduğu alanlardan uzak tutmayı da atlamamanız gereklidir. Köpek tuvaletini pede her yaptığında onu takdir etmeli ve ödüllendirmelisiniz ki eğitim ve öğrenme süreci hızlansın. Zamanla köpeğinizin pedlerini azaltarak ve kafes dışında ped bırakmayarak ev içi tuvalet eğitimini tamamlayabilirsiniz.

Köpeğinizin aşıları bittiğinde ve köpeğiniz dışarı çıkmaya hazır hale geldiğinde ise köpek eğitimini dışarıda vermeye devam edebilirsiniz. Köpeğiniz tuvaletini dışarıya yaptığında ise köpek tuvalet ürünleri içinde dışkı poşeti ve kaka toplama küreği gibi malzemeleri kullanmalısınız.

kopektuvaleturunleri2

Köpek Tuvalet Ürünleri Nelerdir?

Köpeklere tuvalet eğitimi vermek ve bu eğitim tamamlandığında da köpeklerin tuvalet ihtiyaçlarını gidermelerini sağlamak adına köpek tuvalet ürünleri kullanmaya ihtiyaç vardır. Bu ürünlerin başında köpek pedleri gelir. Bu pedler köpek çişini emer ve kokunun yayılmasını engeller. En iyi köpek pedlerini ise Beaphar, Felixi Life, Gimdog ve Rinacare markalarında bulabilirsiniz.

Küçük ırk köpekler ile yavru köpekler için köpek tuvaletlerini kullanmanız ideal olacaktır. Bu ürünler hem tuvalet eğitimi alan köpekler hem de tuvalet ihtiyacını ev içinde karşılayan minik ırk köpekler için kolay ve konforlu bir kullanım sunarlar. Köpek tuvalet kaplarını Dıll, MP Bergamo, Pawise ve Trixie markalarının ürünleri arasından seçebilirsiniz.

Ev dışına tuvaletini yapan köpekleriniz için ise köpek tuvalet ve dışkı torbaları ile dışkı toplama küreklerini edinmeniz gerekir. Bu ürünlerde marka tercihiniz Eurocat, Eurogold ve Doggie olsun. Güvenle kullanabileceğiniz tüm köpek tuvalet ürünleri sitemizde fiyat avantajları ile sizlere sunuluyor.

Köpeğinize doğru ve etkili biçimde tuvalet eğitimi verebilmek için Yavru Köpeklerde Tuvalet Eğitimi başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.