Mavi Benekli Rakun Tazısı (Bluetick Coonhound)

Mavi Benekli Rakun Tazısı (Bluetick Coonhound)

Mavi Benekli Rakun Tazısı (Bluetick Coonhound)

Mavi Benekli Rakun Tazısı (Bluetick Coonhound)

Bu Köpek ırkının özelliklerinden biri ismindende anlaşılacağı gibi mavi benekli olmasıdır. İlk olarak Amerika’da üretilmeye başlanmıştır, kariyeri burada başlamıştır. Dost canlısı bir köpek ırkıdır. İlk defa köpek beslenecek hayvan sahiplerine önerebileceğimiz bir köpek ırkı değildir. Bunun nedenlerinin başında bu köpek ırkının eğitiminin zor olması gelmektedir. Eğitim konusunda inatçı bir yapısı olduğunu bilmenizi isteriz, bu ırklara eğitim verirken oldukça sabırlı olmanız gerekmektedir. Eğitim vermeye yavru iken başlamanızı öneriyoruz. Eğitim esnasında olumlu hareketler yaptıklarında köpek ödülleri ile onu besleyebilir ve eğitimi eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Mavi benekli rakun tazısı aile bireyleriyle iyi anlaşır fakat, kesinlikle evde beslemenizi önermiyoruz. Bunun nedenlerinin başında bu köpek ırkının hareketi çok sevdiğini ve bolca egzersiz yapması gerekmesidir. Ona büyük bir alan vermeniz gerekmektedir. Çiftlikler bu alana örnek verebileceğimiz yerlerdir. Oldukça atletik ve hareketli olan mavi benekli rakun tazıları, av konusunda oldukça iyilerdir. Av için iz sürerek, avcı sahiplerine yardımcı olabilirler. Uğulama özelliği bulunan bu köpek ırkı zaman zaman bu eylemi gerçekleştirebilir.

Ortalama 10 ile 13 yıl arasında yaşamaktadırlar. Erkeklerin kglari 26 ile 35 kg arasındadır, boyları ise 55 ile 68 cm arasındadır. Dişilerin kgları 21 ile 28 kg arasındadır, boyları ise 52 cm ile 63 cm arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.