vitakrafttavsanyemi

Vitakraft Tavşan Yemleri

Uzun kulaklı dostlarımız tavşanlar kedi, köpek, balık ve kuşlardan sonra en çok beslenen evcil hayvanlar arasında baş sıralara yerleşirler. Sanıldığının aksine bakımı çok kolay olmayan bu kemirgenlerin beslenmesine ayrıca özen göstermek gerekir. Çünkü tavşanlar çok obur hayvanlardır ve günlük yemlerinin dışında kalan gıdaları da tüketme eğilimi taşırlar. Her canlı gibi tavşanların iyi beslenmesi de uzun ve sağlıklı bir ömür sürmeleri için elzemdir. Bu da onların ne ile beslendiğini iyi kavramak ve onlar için doğru yemi seçmekle ilgilidir. Doğru yem seçimini ise Vitakraft tavşan yemleri ile yapmanız mümkün.

vitakrafttavsanyemi1

Tavşanlar Ne İle Beslenir?

Tavşanlar otçul hayvanlardır. Yetişkin oldukları düşünüldüklerinde günlük su tüketimleri 500 mililitreyi bulan tavşanlar hazır yemler ve sebzeler ile beslenirler. Yedikleri yem miktarı ise yine erişkin bir tavşan göz önüne alındığında 300 ila 350 gram arasında bir değer alır. Tavşan yemleri büyük kulaklı dostlarımızın diğer gıdalardan alamayacakları vitamin ve minerallerle desteklendikleri için oldukça sağlıklı ürünlerdir.

Tavşanların yemler ve havuç dışında tüketmeyi en çok sevdiği yeşilliklerin başında marul, maydanoz, salatalık ve lahana yaprakları gelmektedir. Ayrıca dereotu, turp, enginar yaprakları ve taze çimen de tavşanların favori gıdalarıdır. Fakat bu yeşillikleri fazla tüketmek tavşanların bağırsaklarına zarar verir ve ishal gibi rahatsızlıkların baş göstermesine neden olur. Bunun için tavşanlara yeşilliklerin belirli oranlarda ve sıklıkta verilmesi uygundur.

TAVŞAN YEMLERİ

vitakrafttavsanyemi2

Doğru Tavşan Yemi Seçimini Vitakraft Tavşan Yemi Çeşitleri Arasından Yapın

Tavşanınızın yaşam kalitesini artırmak ve ömrünü uzatmak için doğru yemi seçmeniz önemlidir. Tavşan yemlerinin ucuz markalardan seçilmesi ve yanlış miktarlarda kullanımı uzun tavşanlarda obeziteden tutun da böbrek rahatsızlıklarına kadar birçok hastalığa sebebiyet verebilir. Bu nedenle uzun ve kulaklı sevimli dostunuz için önerimiz Vitakraft tavşan yemleri olacaktır. Doğada tohumlar, otlar, bitkiler ve meyvelerle beslenen tavşanların afiyetle yiyeceği Vitakraft tavşan yemi tavşanınıza obeziteden uzak, sağlıklı bir hayat sunmanızın anahtarıdır. Tavşanınız için gerekli olan tüm mineral ve vitaminleri ona sağlayan Vitakraft tavşan yemi çeşitleri havuç, mısır, yonca, yulaf, buğday, arpa, bezelye, soya kabuğu ve yucca gibi tavşanlar için gerekli ve çok faydalı gıdaları içerir. Yüksek lif oranı ile tavşanınızın bayılacağı lezzeti ona sunan Vitakraft tavşan yemlerini sitemizden sipariş edebilirsiniz.

TAVŞAN BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR? yazımız da ilginizi çekebilir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.