Amerikan Su Spanyeli (American Water Spaniel) Köpek Irkı

Amerikan Su Spanyeli (American Water Spaniel) Köpek Irkı

Amerikan Su Spanyeli (American Water Spaniel) Köpek Irkı

Amerikan Su Spanyeli (American Water Spaniel) Köpek Irkı

Amerikan menşeili bir köpek ırkıdır, bu köpek ırkının tüyleri çok fazladır ve sürekli köpek tarak ve fırçaları ile taranması, düzenli bakım yapılması gerekmektedir. Amerikan su spanyeli adınında belli olduğu gibi suda yüzme konusunda çok iyidir. Suyun içinde balık avlama gibi bir yeteneği bulunmaktadır. Sığ sularda balık tutabilirler. Dost canlısı, zeki ve sevecenlerdir. Aile içinde bakılabilecek köpek türlerindendir. Çocuklarla iyi anlaşabilirler, onlar ile beraber büyür ise onları dost olarak görür ve onlara asla zarar vermezler. Bu köpek ırkının bir kötü özelliği yaşlanınca huysuzlaşmaya başlayabiliyorlar, tıpkı insanlarda olan bu özellik bu köpek ırkındada mevcuttur.

Amerikan Su spanyeli orta ırk köpek ırkıdır. Bu köpeğin yavru iken iyi bir eğitimden geçmesi gerekmektedir. Her ne kadar orta ırk bir köpek olsada inatçı yapısı ile dikkat çekmektedir. Bu yüzden küçük yaşta yanınıza almayı ve iyi bir eğitimden geçirilmesini öneriyoruz. Küçükken köpeğinizin yediği besinler gelişimi için çok önemlidir. Kullanacağınız mamayı iyi seçmeniz gerekmektedir, günlük ihtiyaçlarını karşılayacak bir yavru kuru köpek maması seçmeniz gerekmektedir. Bu mamalara örnek vermek gerekir ise pro plan yavru köpek mamasını verebiliriz.

Avcı özelliği taşıyan bu köpek ırkı su konusunda yetenekli ve iyi bir yüzücüdur. Oyun oynamayı fazlasıyla sevmektedir. Onunla yeteri kadar vakit geçirmeniz ve ona egzersiz yaptırmanızı öneriyoruz. Tüyleri uzun olduğu için dikkatinizden kaçacak bazı sorunları sizlere aktarmak istiyoruz. Maması ile ilgili bir sorun yaşadığında deri proglemi yaşayabilir, bunun için köpeğinizin derisine dikkatlice bakmanızı öneriyoruz. Günlük olarak tüy bakımı yapılması gerekmektedir. Yaşlı kişilere ve hareketsiz olan insanlara beslemesini öneremiyeceğimiz bir köpek türüdür.

Ortalama yaşam süreleri 12 ile 15 yıl arasında değişmektedir. Dişilerinin kilosu 12 ile 18 kg arasındadır, erkeklerde ise 15 ile 20 kg arasındadır. Dişilerin boyu 40 ile 47 cm arasında değişmektedir, erkeklerin ise boyu 40 ile 48 cm arasında değişmektedir. Bu köpek ırkının 3 rengi bulunmaktadır, bunlar çikolata rengi, açık kahverengi ve koyu kahverengidir. Bunlar dışında herhangi bir rengi bulunmamaktadır. Orjinal renkleri bu şekildedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.