Bloodhound Köpek Irkı Özellikleri

Bloodhound Köpek Irkı Özellikleri

Bloodhound Köpek Irkı Özellikleri

Bloodhound Köpek Irkı Özellikleri

Büyük ırk köpek olarak geçmektedir. Oldukça güçlü ve büyük olmaları ile bilinmektedir. İlk olarak üretilmeye başladığı yer 19 yüzyılın başlarında Fransa, Büyük britanya, Belçika ve İskoçyadır. Yaygın bir ırkı bulunmaktadır. Bloodhound’lar tembel olmaları ile tanınmaktadır, genelde onları bir evin bahçesinde yatarken görebilirsiniz.

Gezmeyi ve egzersiz yapmayı çok sevmezler. Sakin bir yapıları vardır, sahibi ile uyum içerisindedir. Aile içinde dilerseniz bakabilecek bir köpek ırkıdır. Asla saldırgan değillerdir. Güneşte uyumayı çok severler. Derilerinde kırışıklar görebilirsiniz, bu onların fiziksel özellikleridir. Av sürme yetenekleri bulunmaktadır, burunları hassasdır ve bu konuda avcılara yardımcı olabilir. Günümüzde arama kurtarma, polis ve askerlere yardımcı olmaktadır.

Nazik hassas ve hoşgörülü olmak karakterlerinde vardır. Eğer onu evde bakacaksanız bakım konusunda bazı zahmetlere katlanacağınızı unutmayınız. Büyük ırk köpekler evde bakılırken bazen zorluk çıkarabilirler. Mama seçimi yaparken bu ırka göre büyük ırk köpek maması seçmenizi öneriyoruz.

Ortalama 10 ile 13 yıl arasında yaşamaktadırlar. Erkeklerin boyları 63 ile 70 cm arasındadır, kgları ise 42 ile 52 kg arasındadır. Dişilerin boyları 57 ile 65 cm arasındadır, kgları ise 37 ile 46 kg arasındadır.

 

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.