flexitasma

Flexi Otomatik Köpek Tasmaları

Köpekler her gün mutlaka belirli saatlerde dışarı çıkarılması gereken canlılardır. Ev dışına çıkma ihtiyacı köpeklerin egzersiz gereksinimlerini gidermek için çok önemlidir. Ayrıca köpeklerde tuvalet ihtiyacı da evin dışında giderildiği için boyutu ve cinsi ne olursa olsun köpeğinizin günlük gezilerini aksatmamanız gerekir. Bu gezilerde ise mutlaka köpek tasması kullanmalısınız. Tasma kullanmanın temel amacı köpeğinizin aldığı eğitim doğrultusunda kurallara uygun biçimde davranmasını sağlamak ve yürüyüş sırasında hem köpeğinizi hem de diğer canlıları güvende tutmaktır. Tasma kullanımı sizin de konforunuz için gereklidir. Ayrıca istenmeyen olumsuz durumları da tasma ile önlemiş olursunuz. Tasmalar ile köpeğiniz kontrolün ve hakimiyetin siz de olduğunu bilir. Fakat tasma kullanmak sizin de köpeğiniz için de kısıtlayıcı olabilmektedir. Burada otomatik köpek tasmaları devreye girer. Köpeğinizle yaptığınız yürüyüşlerin güvenli ve konfor geçmesi için Flexi otomatik köpek tasması modellerini tercih etmenizi öneririz.

flexitasma1

Otomatik Köpek Tasması Seçmenin Avantajları

Köpekler doğaları gereği özgürlüğe yatkın canlılardır. Fakat özellikle şehir hayatında köpeklerin geziler sırasında zarar görmemesini sağlamak için tasmaların kullanması zorunludur. Köpeğinizle arabaların geçtiği yolların yakınında yürüyorsanız onun güvende tutmak için tasmalı olması gereklidir. Ayrıca köpeğinizi diğer canlılardan korumak ve diğer evciller ile insanlara zarar vermesini önlemek de sizin görevinizdir. Bu da ancak köpeğinizin sizden uzaklaşmadan yanınızda kalmasını sağlayarak olur. Dolayısıyla patili dostunuzun ve sizin güvenliğiniz için tasmalara başvurmanız elzemdir.

Fakat klasik tasmalar ve vücut tasmaları köpeğinizi sınırlandırmakta ve köpeğiniz bu tasmalarla rahat hareket edememektedir. Otomatik tasmalar ise istediğiniz ölçüde hareket serbestliği sağladığı için tercih sebebidir. Otomatik tasma kullandığınızda köpeğinizin sizden uzaklaşacağı mesafeyi kontrollü şekilde ayarlayabilirsiniz. Köpeğiniz otomatik tasmanın izin verdiği ölçüde hareket edebileceğinden kontrolün sizde olduğunu anlar ve bu köpeğin eğitilmesini de kolaylaştırır. Otomatik tasmaların bir diğer avantajı da ani ve acil durumlarda tasmayı tek bir hamleyle kısaltarak olumsuz olayları hemen önleyebilmektir. En iyi KÖPEK TASMASI modellerine sahip olmak istiyorsanız Flexi köpek tasmalarını tercih edebilirsiniz.

flexitasma2

Flexi Otomatik Köpek Tasmalarının Özellikleri

Köpek tasmaları söz konusu olduğunda geniş ürün yelpazesi ile ilk gelen marka olan Flexi dünyaca ünlü ürünleri ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Köpeğiniz ile güvenli yürüyüşler yapmanızı sağlayan Flexi otomatik köpek tasmaları ile köpeğiniz kendini daha özgür ve rahat hissedecek. Şerit şeklinde tasarlanan yapısıyla Flexi otomatik köpek tasması modelleri acil durumlarda kitlenebilme özelliğine de sahip. Uzun süre kullanım avantajı sunan sağlam yapısı sayesinde büyük, küçük ve orta boy tüm köpek ırklarında rahatlıkla kullanabileceğiniz Flexi otomatik köpek tasmaları ile köpeğinizle yapacağınız keyifli gezilerin tadını çıkarabilirsiniz.

Köpeklerin tasma kullanmalarına da yardımcı olacak KÖPEK EĞİTİMİNE NE ZAMAN BAŞLANMALI? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.