Köpek Ödül Mamaları

köpek ödülleri

köpek ödülleri

Köpek Ödül Mamaları

Dünya’daki veteriner hekimlerimizin ve bizim’de önerdiğimiz köpek beslenme şekli kuru mamadır. Fakat köpeğimizi eğitirken veya haftanın belirli günleri onlara farklı tadlar ile güzel bir öğün verebilirsiniz, öncelikle eğitimde kullanılan köpek ödül mamaları hakkında bilgi vereceğiz. Köpek ödül mamaları köpeğiniz için özel förmüle edilmiş mamalardır. Köpeğinize veya kedinize vereceğiz salam, sucuk vb. sağlıksız ödüllerle asla kıyaslanamaz. Köpeğinizin alması gereken vitaminleri içerinde bulunduran köpek ödül maması aynı zamanda tamamlayıcı mamadır.

Yavru Köpek Eğitiminde Ödül Mamasının Önemi 

Yavru köpeklerde eğitim ilk doğduğu günden itibaren başlar, öncelikle annesi ve kardeşlerinin yanında beslenmeyi, savunmayı öğrenir. Bunun nedeni dışarıdan gelecek herhangi bir felakete karşı önlem almasıdır. Bunun dışında 2 ay geçtikten sonra köpeği sahiplenmek isteyenler için sahiplendikten sonra onlarla ömür boyu sürecek bir hayat için eğitilmeye başlanırlar. Yavru köpekler’de kesinlikle sert bir eğitim yapmamanızı öneririz, çünkü onlarda normal insan yavruları gibi bebekken çok fazla bir şey öğrenemezler, büyüdükçe öğrenme yetenekleri artar. Fakat onları hiç eğitmeyeceğiniz anlamına gelmez, yavru köpekleride eğitebilirsiniz. Bu eğitim süresinde onlara yaptıkları her olumlu harekette köpek ödül maması ile ödüllendirerek yapabilirsiniz. Eğitime en temel hareketlerden başlamanızı öneriyoruz, örnek vermek gerekirse pati vermek gibi her pati verdiğinde ona ufak köpek ödüllerinden verdiğiniz takdirde oda bunu alışkanlık haline getirecektir ve belirli bir süre sonra sizin söylediklerinizi harfiyen yapmaya çalışacaklardır. Köpek ödülleri sayesinde aranızdaki iletişim zaman geçtikce müthiş bir seviyeye çıkacaktır. Köpeğiniz yetişkin olduğunda bile onu bu ödüllerle eğitmeye devam edebilirsiniz. Köpek ödülleri köpeğinizin sağlığına herhangi bir sorun yaratmayacağı şekilde formüle edilmiştir.

Haftanın Belirli Günleri Kuru Mama Dışında Köpeğime Ne Ödül Verebilirim?

Köpeğinizin kuru mama yeme alışkanlığını bozmayacak şekilde ona haftanın 1 günü farklı bir lezzet tattırabilirsiniz. Fakat vereceğiniz öğünlerin sağlıklı olmasını ve devamlı vermemenizi öneririz. Köpeğinize asla kemik yedirmeyiniz, günümüzde yapılan en büyük hatalardan biri köpeklere verilen küçük tavuk kemikleridir, bunlar köpeğinizin boğazına takılabilir veya yırtıp ölümcül nedenlere sebebiyet verebilir. Bu tip kemikler vermek yerine ona kasapınızdan aldığınız kemikleri kaynatarak kemik suyu çorbası yapabilirsiniz. Büyük ırk köpeklerde eklem sorunu olduğu için onlara haftanın 2 günü yoğurt yedirerek kalsiyum desteği verebilirsiniz. Bunlar dışında Avrupada yaygın olan haşlanmış et ve diğer katkılarla yapılan ev yapımı mama yapabilirsiniz.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.