köpek vitaminleri

Köpek Vitaminleri

Köpekler de insanlar gibi besinlerden aldıkları vitaminlerin haricinde takviyelere ihtiyaç duyarlar. Bu takviyeler vitaminleri içerir. Köpek kuru ve yaş mamaları içinde köpeklerin gereksinim duyduğu vitamin ve mineraller yer alsa da bazı özel hastalık durumlarında ve hasta olmasalar da zaman zaman köpeklere vitamin takviyesinde bulunmak gerekebilir. Kuyruklu dostlarımızın bağışıklığını güçlendirmek ve günlük olarak gereken vitaminleri almasını sağlamak ve vitamin eksikliğinden doğacak sağlık problemlerinin önüne geçebilmek için kullanılan köpek vitaminleri daha pek çok faydası bulunan ürünlerdir.

köpek vitaminleri1

Köpek Vitaminlerinin Faydaları Nelerdir?

Köpeğinizin sağlıklı ve uzun bir ömür sürmesi beslenme, egzersiz ve iyi bir bakımla mümkün olur. Ayrıca köpek vitaminleri kullanmak da köpeğinizin sağlığını muhafaza etmenin ve ömrünü uzatmanın bir yoludur. Köpeğinizin yaşı ne olursa olsun ona vitamin takviyesi yapmanız mümkündür.

Yavru köpeklere verilen köpek vitaminleri köpeğin gelişiminde önemli bir rol oynar. Minik dostunuzun gelişmesinin yanında bağışıklığının güçlenmesinde ve deri sağlığının muhafazasında da işlev gören köpek vitaminleri yetişkin köpeklere de verilmelidir. Bu vitaminler köpeğinizin hastalıklara karşı direncini artırır. Gebe köpeklerde de hem annenin hem de yavruların güçlenmesi açısından vitaminlerin kullanılması önerilir.

Genel olarak köpekler enerjik ve hareketli hayvanlardır. İhtiyaç duydukları enerjiyi ise köpek mamalarından sağlarlar. Fakat bu mamalar her zaman bu enerji ihtiyacına cevap veremeyebilir. Bu durumda vitamin takviyesi yapmanız önemlidir. Ayrıca köpekler için özel olarak üretilen vitaminler ile köpeğinizin deri ve tüy sağlığına katkıda bulunabilir, tüylerinin parlak ve kaliteli olmasını sağlayabilirsiniz. Kemik, diş ve kaslara iyi gelen vitaminlerle köpeğinizin eklem sağlığını destekleyebilirsiniz. Aynı zamanda köpeklerin göz sağlığını ve kalp sağlığını koruyan köpek vitaminlerini de kullanabilirsiniz.

köpek vitaminleri

Sevimli Dostunuz İçin Lezzetli Köpek Vitaminleri

Köpek vitaminleri köpeklerin sağlık durumuna, ihtiyaçlarına, ırklarına ve cinsiyetlerine göre seçilmelidir. Çünkü ırk ve cinsiyet köpeğin ihtiyacını belirleyen etkenlerdir. Bu doğrultuda piyasada bulunan Beaphar, Cleday, Gimdog ve 8 in 1 köpek vitaminleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. En çok tercih edilen vitaminlerden biri Beaphar Tahılsız Omega 3&6 Somonlu Köpek Pastası olmaktadır. Bu vitamin hem çok lezzetli hem de hücre oluşumu için gerekli maddeleri içeren bir üründür. Kalp ve beyin sağlığı için kullanılan Beaphar’ın ürettiği bu vitaminden başka Gimdog Vitality Paste Köpek Macunu da köpeğinizin kalp sağlığı açısından oldukça yararlı bir üründür.

Beaphar Tavuklu Köpek Multi Vitamini ise yavru köpekler için idealdir. Yavru köpeklerin kemik ve dişlerini destekleyen bu multi vitaminin yanında Beaphar 7 Farklı B-Vitamini İçeren Besin Takviyesi, Beaphar Tauruin Biotine Ciğer Köpek Ödülü ve GimDog Beauty Paste Köpek Macunu ile köpeğinizin tüy ve derisinin sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca anne sütünün yeterli olmadığı yavru köpekler ile annesinden erken ayrılmış olan minik yavruları da Cleday Yavru Köpek Süt Tozu ile desteklemeniz uygun olacaktır. Köpeğinizin bağışıklığını yükseltmeyi amaçlıyorsanız tavsiyemiz Gimdog Paste Multivitamin Köpek Macunu ile 8 in 1 Exel Adult Multi Vitamin.

Köpeğinizin sağlıklı bir ömür sürmesi için köpek vitaminleri kadar seçilen mamaların da rolü büyüktür. Bunun için Meyve İçerikli Formülü ile N&D Köpek Maması çeşitleri ile ilgili yazımızı okuyarak köpeğinize en uygun süper Premium N&D mamalar içinden seçiminizi yapabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.