Meyve İçerikli Formülü İle N&D Köpek Maması

Köpeklerin ana besin kaynağı proteindir. Bu nedenle köpek sahipleri kuru köpek maması alırken yüksek protein içeren mamalara yöneliyorlar. Bu mamalar köpeklerin günlük besin ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olmalarına rağmen sindirim kolaylığı açısından köpeklerin tahıllar ile sebze ve meyve barındıran mamalara da ihtiyaçları vardır. Özellikle belirli oranlarda meyve içeren kuru köpek maması çeşitleri sevimli dostlarımızın sindirim sistemlerini düzenlemekle kalmaz, sinir hücrelerinin gelişmesine ve hafızalarının kuvvetlenmesine de yardımcı olur. Bu köpek maması çeşitleri aynı zamanda kanser riskini de en aza indiren meyveleri içerdiği için oldukça sağlıklıdır. Fakat köpeklerin her meyveyi yemeleri doğru değildir.

n&dmeyveli1

Köpeklerin Yiyebileceği Meyveler

Meyveler insan sağlığı için kıymetli olduğu kadar köpeklerin doğru beslenmesi için de oldukça faydalı gıdalardır. Tüm meyvelerin içinde bolca mineral, vitamin ve antioksidan bulunur. Bu da köpeklerin hastalıklardan korunarak bağışıklık sistemlerinin güçlenmesi anlamına gelir. Fakat bazı meyve çeşitleri köpeklerde istenmeyen rahatsızlıklar görülmesine neden olabilir, hatta onları zehirleyebilir. Bu nedenle köpeklerin yiyemeyeceği meyveler köpek maması içinde kullanılan gıdalardan olamaz. Örneğin çoğu hayvanın zehirlenmesine yol açan avokado köpeklere de asla verilmemelidir. Üzüm ise az miktarda verilirse yararlı iken fazlası köpeklere zarar verebilir. Ayrıca kiraz ve domates de köpeklerin beslenme programından mutlaka uzak tutulmalıdır.

Köpekler için yararlı olan ve evcil dostlarımızın tatlarına bayıldığı meyvelerin başında elma gelir. A ve C vitaminleri açısından çok zengin olan elma faydalı bir lif kaynağıdır ve yağ bakımından fakirdir. Bu da kilo problemi olan köpekler ile yaşlı köpekler için elmanın doğru seçim olduğunu gösterir. Yaban mersini ise hücre yenilenmesine yardımcı olan antioksidanları içerdiği için köpeklere verilmelidir. Köpeklerin afiyetle yiyeceği balkabağı ve ölçülü oranda verildiğinde köpekler için çok yararlı olan muz da faydalı meyveler arasındadır. Mango, nar, kavun, şeftali, karpuz, portakal ve armut da hem sindirim sistemi sağlığı hem de gerekli vitamin ve minerallerin alınması için köpek beslenmesinde kendilerine yer bulup köpek maması çeşitlerinin içeriğinde de yer almışlardır.

n&dmeyveli2

Meyve İçerikli N&D Köpek Maması Çeşitleri

Farmina’nın bir ürünü olan N&D köpek maması diğer mamalardan farklı olarak meyve içermesi ile adını duyurmuştur. Tazelik ve kaliteye önem veren anlayışı ve doğayla bilimi buluşturma düşüncesi ile yola çıkan Farmina tarafından üretilen N&D köpek maması çeşitleri yüksek kaliteli mamalar sınıfına girmektedir. Kalitesi fiyatı ile kıyaslanamayan N&D KURU KÖPEK MAMALARI yüksek protein içeriğinin yanında köpeklerin sindirim sistemlerini düzenleyen tahılları ve bağışıklık sistemlerini kuvvetlendirmek için gerekli olan vitamin ve mineralleri almalarını sağlayan meyveleri içerir. Tahılsız seçenekleri de bulunan N&D kuru köpek mamalarının somon, morina ve ringa balıklı çeşitlerinin yanında yaban domuzu etli ve kuzu etli mamaları da mevcut. Köpeğinizin büyüklüğüne, ırkına ve kısırlık durumuna göre rahatlıkla seçim yağabileceğiniz N&D kuru köpek mamaları içinde köpeğinizin tadına bayılacağı nar, balkabağı, yaban mersini, kavun, elma ve portakal gibi yararlı meyveleri barındırıyor.

KÖPEKLER KARPUZ YİYEBİLİR Mİ? yazımız da ilginizi çekebilir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.