nutriyaşlikopekkonserve

Nutri Yaşlı Köpek Yaş ve Konserve Mamaları

Köpeklerin kuru mamalardan sonra en çok tükettikleri mama çeşidi yaş ve konserve mamalardır. Yaş mamalar köpeklerin sindirim sistemlerini rahatlattığı ve su ihtiyaçlarını belirli bir ölçüde karşıladığı için gereklidir. Fakat yaş mama seçiminde de kuru mamalarda olduğu gibi köpeğin yaşı belirleyicidir. Köpekler ırka göre değişiklik göstermekle birlikte 1 yaşını geçtiklerinde yetişkin sayılırlar. 7 yaşını doldurduklarında ise yaşlı köpek sınıfına girerler. Bu da onlar için seçeceğiniz tüm mamaların içeriğinin farklı olması gerektiği sonucunu doğurur.

Köpeğinizin metabolizması artık yavaşlayacak ve buna bağlı olarak sindirim konusunda zorlanacaktır. Bunun yanında yaşlı köpeklerin böbrekleri ve idrar yolları da hassaslaşacaktır. Metabolizmadaki bu değişimler köpeğin daha fazla su ihtiyacı hissetmesine ve sindirimlerini rahatlatacak mamalara gereksinimlerinin artmasına neden olacaktır. Tüm bu verilerden hareketle yaşlı köpeğinize yaş ve konserve mamaları vermeniz hassaslaşan diş ve diş etleri içinde elzem hale gelir. Bu noktada yaşlı köpeğiniz için doğru KÖPEK KONSERVE MAMA seçimi yapmanız için önerimiz Nutri yaşlı köpek yaş ve konserve mamalarından başkası değildir.

nutriyaşlikopekkonserve1

Konserve Mamaların Yaşlı Köpeklere Faydaları

Köpekler de insanlar gibi yaşlandıklarında birçok sağlık problemi ile karşı karşıya kalırlar. Bunun için mamalarının değiştirilmesi ve onlara en uygun mamaların seçilmesi gerekir. Yedi yaş ve üzerindeki pek çok köpek artık kuru mamaları zarar görmüş dişleri ile kırmakta zorlanmakta ve kuru mama tüketimi nedeniyle sindirim problemleri yaşamaktadır. Ayrıca yaşlı köpekler sindirim sistemi, böbrek sağlığı ve hücrelerinin daha hızlı yenilenmesi için suya çok ihtiyaç duymaktadırlar. Vücudun bu su gereksinimini de giderecek şekilde yaş mamaların kuru mamalardan fazla tüketilmesi, hatta tamamen konserve mamalara geçilmesi 7 yaşını doldurmuş ve bu yaşın üzerindeki her köpek için oldukça faydalıdır. Bunun için seçiminiz Nutri yaşlı köpeklere özel olarak üretilen yaş ve konserve mamaları olsun.

nutriyaşlikopekkonserve2

Nutri Yaşlı Köpeklere Özel Yaş ve Konserve Mamaların Özellikleri

Nutri vitamin, mineral ve protein ihtiyaçları değişen ve su gereksinimi artan yaşlı köpeğinize en uygun yaş ve konserve mamaları sizlere sunuyor. Nutri markasının lezzeti ile köpeğinizi cezbedecek konserve mamalarının en önemli özellikleri yaşla birlikte alerjiye yatkınlıkları artan yedi yaş ve üzerindeki köpeklere tahılsız mamalar üretmesi ve bu şekilde alerjik reaksiyonların önüne geçebilmesidir. Nutri konserve ve yaş mamaları yaşlı köpeklerin sindirimine yardımcı olan bileşenleri içerir. Köpeğiniz böylece mamayı yedikten sonra şişkinlik ve hazımsızlık problemi yaşamaz. Ek olarak kimyasal içermeyen. Nutri marka konserve mamalar özel soslar ile tatlandırıldığından köpeğinizin bayılacağı bir lezzet sunar ve yaşlı köpeğiniz iştahsızlıktan uzak kalır. Nutri’nin tüm mama çeşitleri ile birlikte yaşlı köpekler için ürettiği yaş ve konserve mamalarını sitemizden sipariş edebilirsiniz.

KEDİ VE KÖPEKLERDE YAŞLILIK VE BİYOLOJİK DEĞİŞİKLİKLERİ ile ilgili yazımızı da okuyarak yaşlı köpeğinizdeki değişiklikleri daha iyi analiz edebilir, onun ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.