petihtiyac akvaryum balikları beta balığı

Yeni Başlayanlar İçin En İyi 10 Tatlı Su Akvaryum Balığı

Tatlı Su Akvaryum Balığı

Evinizde bir akvaryum bulundurmak, stresi azaltmak ve kan basıncını düşürmek gibi sağlığınıza sayısız fayda sağlar . Tatlı su tanklarının bakımı tuzlu su tanklarından daha kolaydır ve tatlı su balıklarının yeni sahipler tarafından yapılan hatalara karşı daha affedicidir. Tatlı su balıkları, akvaryumunuzun gelişmesini sağlayan renkli ve eşsiz türlerin güzel bir kombinasyonuna sahiptir.

İster yeni ister tecrübeli bir akvaryum sahibi olun, tatlı su balığınıza ve bireysel kişiliklerine bağlı kalmamak zordur. Akvaryumunuz için en iyi 10 tatlı su balığına bir göz atalım.

1. Neon Tetra

petihtiyac akvaryum balikları neon tetra balığı

Muhtemelen bu listedeki en tanınmış tatlı su türlerinden biri olan Neon Tetra , yeni sahipler için ideal olan küçük, ince ve bakımı kolay bir balıktır. Neon Tetra çok büyümez, sadece 2.2 cm uzunluğa ulaşır! Çok huzurlu ve sakin bir tür oldukları biliniyor.Gruplarda ve içinde saklanabilecekleri kaya, bitki ve diğer aksesuarların bulunduğu akvaryumlarda tutulduklarında uzun ve keyifli yaşarlar. Trixie akvaryum dekoru,gemi batığı neon tetra balığı için ihtiyacı olan alanı sağlayacaktır. Neon Tetra, mavi bedenleri ve vücutlarındaki parlak kırmızı şeritleriyle kolayca tanınabilir.

2. Lepistesler

petihtiyac akvaryum balikları lepistes balığı

Lepistesler yeni başlayanlar için mükemmel bir balık türüdür. Bakımı son derece kolaydır, ancak erkek ve dişi olarak ayrılmazsa birbirleriyle hızlı üreme eğilimindedirler. Erkekler dişilerden daha gösterişli, çeşitli renklerde olurlar. Lepistesler ayrıca çeşitli su koşullarına uyum sağlayabilir ve canlı kişiliklere sahip olabilir, bu da onları bu kadar popüler kılan özelliklerindendir. Su sıcaklığını tanklarında mutlu bir şekilde yaşayabilmeleri için (15-26 ° C civarında)sabit tutmak önemlidir. Isı kontrolünüzü ista lcd dijital termometre ile yapabilisiniz.

3. Mollies

petihtiyac akvaryum balikları molek balığı

Küçük ve kolay olan Mollies, bakımı kolay harika bir tatlı su türüdür. Molekler yaklaşık 3 ila 4 cm uzunluğunda büyüyebilir ve omnivordur, bu da bitkileri ve diğer hayvanları yiyebilecekleri anlamına gelir. Bu tatlı su yaratıkları hakkında güzel olan şey, diğer balıklardan farklı olarak bebeklerini doğurmalarıdır.

4. Betta Balık

petihtiyac akvaryum balikları beta balığı

Siyam dövüş balığı olarak da bilinen Betta balığı , akvaryumlar için popüler bir tatlı su balığı seçimidir. Çok çeşitli güzel renklere sahip çeşitleri vardır. Beta balıkları, özellikle erkekler, son derece bölgesel koruma iç güdüsüve agresif doğasıyla bilinir. Betta balıklarınız yeterince huzurluysa, diğer balık türleriyle birlikte büyük bir akvaryumda tutulabilirler.

5. Japon Balığı

petihtiyac akvaryum balikları japon balığı

Son derece popüler bir tatlı su balığı olan japon balığı , vahşi doğada 20 cm uzunluğa kadar büyüyebilen güzel bir türdür. Bazı yabani akvaryum balıkları 25 yıla kadar veya daha uzun yaşayabilir ! Akvaryumlarda, evcil hayvan Goldfish en az 80lt lik bir akvaryumda gelişebilir. Bu balıkların haftalık su değişimi ve filtre gibi sürekli bakıma ihtiyacı vardır. Japon balığı çeşitli şekillerde, boyutlarda, renklerde ve cinslerde olabilir.

6. Melek Balığı

petihtiyac akvaryum balikları melek balığı

Cichlid ailesinin bir üyesi olan melek balıkları , 11 cm uzunluğunda ve 20cm boyuna kadar büyüyebilen popüler tatlı su balıklarıdır. Akvaryumlarda izlemesi çok güzeldir, çeşitli renk ve desenlerde olabilirler. Küçük böcekler, karides gibi hayvanları ve bitkileri yiyebilirler, ancak küçük balıklardan uzak tutulmalıdır.

7.Zebra Balığı

petihtiyac akvaryum balikları

Yeni başlayanlar için mükemmel balık olan Zebra balığı , tipik olarak 5 ila 7 cm’ye kadar büyüyen küçük ve az bakım gerektiren balıklardır. Gruplar halinde tutulmaları gerekiyor, aksi halde çok stresli olabilirler. Zebra Danios, solucanlar, böcekler ve kabuklular yemeyi sever. Ayrıca, tipik balık pul yemleri ile de beslenebilirler. Bu balıkların akvaryumlardan atladığı bilinmektedir, bu nedenle akvaryumunuzun kapağını kapalı tuttuğunuzdan emin olun.

Akvaryum balıklarınız için ihtiyacınız olan herşeyi petihtiyac.com/balik sayfamızdan sipariş edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir